Kamil Majchrzak w turnieju głównym w Chinach! Może pomścić Huberta Hurkacza

Kamil Majchrzak (84. ATP) awansował do turnieju głównego w chińskim Chengdu. W ostatniej rundzie eliminacji pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha (140. ATP) 4:6, 7:6(5), 6:4. Kolejnym rywalem Polaka będzie Węgier Marton Fucsovics (66. ATP).
Zobacz wideo

Impreza ATP 250 w chińskim Chengdu rozgrywana jest na kortach twardych. Kamil Majchrzak (84. ATP) do turnieju głównego musiał przedzierać się przez eliminacje. W pierwszej rundzie kwalifikacji ograł Australijczyka Maxa Purcella (230. ATP) 6:3, 7:5. W drugiej rundzie walczył z rodakiem Purcella - Jamesem Duckworthem (140. ATP). Z tym przeciwnikiem nasz zawodnik miał dużo więcej problemów. Po zaciętym pojedynku wygrał 4:6, 7:6(5), 6:4.

Kamil Majchrzak może pomścić Huberta Hurkacza

Pierwsze spotkanie w turnieju głównym w Chengdu Majchrzak zagra w poniedziałek lub wtorek. Jego rywalem będzie Marton Fucsovics (66. ATP) z Węgier. Majchrzak i Fucsovics grali ze sobą jak dotąd raz - trzy lata temu w challangerze w rumuńskim Sibiu. Wówczas lepszy był Polak, bo Węgier skreczował. Rok temu z Fucsovicsem przegrał za to Hubert Hurkacz. Nasz najlepszy obecnie tenisista został ograny przez Węgra w 1. rundzie Cincinnati 4:6, 6:3, 7:6(6).

Impreza w Chengdu jest całkiem nieźle obsadzona. Z "1" rozstawiony jest Amerykanin John Isner (20. ATP). Prócz niego w turnieju zagrają też m.in. Francuz Benoit Paire (23. ATP) i Bułgar Grigor Dimitrow (25. ATP) - półfinalista ostatniego US Open. Pula nagród wynosi 1,2 mln dolarów.