Magda Linette w życiowej formie! Duży sukces polskiej tenisistki

Magda Linette (48. WTA) w życiowej formie! Polka awansowała właśnie do finału turnieju w Seulu. W półfinale Linette pokonała Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową (39. WTA) 7:6(5), 7:6(7).

Kolejny świetny występ Magdy Linette! Nasza tenisistka awansowała do finału turnieju w Seulu. Polka pokonała w półfinale Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową (39. WTA) 7:6(5), 7:6(7). W pierwszym secie Linette prowadziła już 5:3, ale pozwoliła się dogonić rywalce. O losach seta zadecydował tie-break, w którym lepsza była 28-latka z Poznania. W drugiej partii Linette przegrywała już 1:4, ale zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. W nim ponownie była lepsza, choć po drodze zmarnowała aż trzy piłki meczowe.

Drugi tytuł dla Linette?

W nagrodę Polka zagra w niedzielę w finale seulskiej imprezy. W pojedynku finałowym jej rywalką będzie Czeszka Karolina Muchova (45. WTA), która pokonała w półfinale Chinkę Yafan Wang (58. WTA) 7:6 (5), 6:4. Linette i Muchova miały niedawno okazję grać przeciw sobie. Spotkały się w ćwierćfinale turnieju w Bronksie. Górą była wówczas Polka, która po zaciętym meczu wygrała 6:7(4), 6:4, 7:6(3). Kilka dni później Linette wygrała całą imprezę w Bronksie, zdobywając swój pierwszy tytuł WTA w karierze. W Seulu ma szansę na drugie takie trofeum.