Koniec sezonu dla Igi Świątek. Polka musi zmienić plany

- Iga Świątek nie zagra już w tym sezonie z powodu kontuzji - poinformował Dawid Celt, mąż Agnieszki Radwańskiej i ekspert TVP Sport.
Zobacz wideo

Iga Świątek z powodu kontuzji stopy nie zagra już w tym roku. 18-latka miała w najbliższych dniach wystąpić w dwóch turniejach w Chinach. O jej problemach zdrowotnych poinformował Dawid Celt, komentujący spotkanie półfinałowe Magdy Linette z Jekatieriną Aleksandrową w Seulu. 

Świątek dwa dni temu otrzymała informację, że ma pewne miejsce w turnieju głównym w Pekinie. Byłby to jej debiut w imprezie rangi WTA Premier Mandatory. Ze stolicy Chin miała jeszcze polecieć na turniej w Tiencinie, ale Polka musiała zmienić plany i w tym sezonie już nie zagra.

Kolejne problemy zdrowotne Igi Świątek

Sezon 2019 jest pierwszym w karierze 18-latki, w którym rywalizuje w głównym cyklu WTA. W kwietniu Świątek doszła do finału turnieju w Lugano. Była także m.in. w 4. rundzie Roland Garros. Obecnie jest sklasyfikowana na 60. miejscu w rankingu WTA, a sezon zaczynała na 178. pozycji. Dwa lata temu Polka przeszła operację stawu skokowego.

Więcej o: