Magda Linette radzi sobie znakomicie! Jest już w ćwierćfinale turnieju WTA

Znakomicie radzi sobie Magda Linette w Seulu. 27-latka po zwycięstwie nad Anastazją Potapową 7:5, 7:6(4) jest już w ćwierćfinale turnieju WTA International.
Zobacz wideo

W poniedziałek w 1. rundzie imprezy w Seulu Magda Linette (48. WTA) pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu (98. WTA) 6:1, 6:4. W środę 27-latka z Poznania miała nieco większe problemy z Anastazją Potapową (75. WTA). Wygrała jednak także w dwóch setach - 7:5, 7:6(4) i jest już w ćwierćfinale koreańskiego turnieju. Tym zwycięstwem Linette zrewanżowała się Potapowej za porażkę w maju w turnieju w Madrycie. Wtedy Rosjanka ograła naszą zawodniczkę 1:6, 6:4, 6:2. 

Magda Linette na fali wznoszącej

W ćwierćfinale w Seulu Linette zmierzy się z Belgijką Kirsten Flipkens (106. WTA), która w 2. rundzie pokonała Rosjankę Margaritę Gasparian (56. WTA) 6:3, 7:5. Mecz reprezentantki Polski z Filipkens odbędzie się w nocy z czwartku na piątek. Polka jest rozstawiona w Korei Południowej z numerem "4". Przed US Open zdobyła swój pierwszy tytuł WTA w karierze, wygrywając imprezę w Bronksie. 

Więcej o: