Była ćwierćfinalistka US Open wraca do tenisa po 11 latach przerwy

Tatiana Golovin, była 12. zawodniczka rankingu WTA, wraca do zawodowego tenisa po 11 latach przerwy.
Zobacz wideo

Tatiana Golovin zakończyła karierę jesienią 2008 roku w wieku zaledwie 20 lat. Francuzka rosyjskiego pochodzenia musiała przerwać zawodowe uprawianie sportu z powodu zapalenia dolnej części pleców. W krótkiej, sześcioletniej karierze, Golovin zdołała dotrzeć do 12. miejsca w rankingu WTA, a jej największym sukcesem w turniejach wielkoszlemowych był ćwierćfinał US Open w 2006 roku.

- Ta myśl dojrzewała we mnie od roku, a tego lata podeszłam do sprawy naprawdę poważnie. Początkowo chciałam być gotowa do powrotu na początku przyszłego roku, jednak teraz sprawy dzieją się bardzo szybko i myślę, że wrócę w połowie października - powiedziała Golovin w rozmowie ze stacją telewizyjną BeIN Sports.

Wraca Golovin, wraca Clijsters

Golovin na swoim koncie ma dwa tytuły turniejów WTA, które wygrała w 2007 roku w Amelia Island oraz słoweńskiej Portorozy. Francuska tenisistka jest drugą w ciągu zaledwie kilku dni, która zapowiedziała powrót na zawodowe korty. Wcześniej dokonała tego 36-letnia Belgijka, Kim Clijsters, która wróci po siedmiu latach przerwy.

Więcej o: