Polscy tenisiści z kolejnym zwycięstwem w Pucharze Davisa. Zapewnili sobie baraże

Polscy tenisiści pokonali w Atenach Grecję 2:1, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w turnieju Grupy III Pucharu Davisa. W ten sposób zapewnili sobie udział w barażu o awans do Grupy II.
Zobacz wideo

W pierwszym pojedynku Kamil Majchrzak okazał się lepszy od Michaila Pervolarakisa 6:4, 6:3. W drugim starciu Hubert Hurkacz uległ Stefanosowi Tsitsipasowi 3:6, 1:6. Wobec tego o wyniku spotkania decydowało starcie debli. Po trwającym 106 minut spotkaniu Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali parę Pervolarakis - Tsitsipas 3:6, 6:4, 6:1.

Polska już zapewniła sobie udział w barażach

W ten sposób Polska już po dwóch pierwszych spotkaniach zagwarantowała sobie udział w marcowych barażach o awans do Grupy II. Wystąpią w niej cztery najlepsze ekipy z Grupy III i już wiadomo, że będą to Polska, Łotwa, Estonia oraz zwycięzca piątkowego starcia Grecja - Monako. Łotysze i Estończycy powalczą o zwycięstwo w ostatnim spotkaniu, jako że obie ekipy jak do tej pory pokonały Czarnogórę i Macedonię Północną.

W pierwszym starciu Polacy pokonali Monako 3:0. Przed nimi jeszcze jedno starcie: w piątek zmierzą się z najsłabszym Luksemburgiem. Zwycięstwo zapewni im triumf w swojej grupie.

Tabela grupy A:

  1. Polska 2 mecze 2 zwycięstwa 0 porażek 5-1 w meczach
  2. Grecja 2 1 1 4-2
  3. Monako 2 1 1 3-3
  4. Luksemburg 2 0 2 0-6
Więcej o: