Znamy finalistki US Open. Dwunaste zwycięstwo z rzędu 19-latki!

Serena Williams i Bianca Andreescu zagrają w finale US Open. W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu pierwsza pokonała Elinę Switolinę 2:0 (6:3, 6:1), a druga okazała się lepsza od Belindy Bencic, z którą wygrała 2:0 (7:6, 7:5).
Zobacz wideo

Serena Williams po raz 10. w karierze zagra w finale US Open. Doświadczona tenisistka w nocy pokonała Eliną Switoliną. W pierwszym secie 101. wygranego meczu w amerykańskim turnieju 37-latka zwyciężyła 6:3. W drugim jej dominacja była jeszcze większa, bo rywalce pozwoliła na zdobycie tylko jednego gema.

W finale prestiżowego turnieju Williams zagra z Bianką Andreescu, która w nocy pokonała Belindę Bencic. Dla Kanadyjki rumuńskiego pochodzenia było to 12. zwycięstwo z rzędu, którym 19-latka udowodniła, że na stałe weszła do światowej tenisowej czołówki. 

Finałowe spotkanie US Open odbędzie się w sobotę o godz. 22:00. Wcześniej, w nocy z piątku na sobotę zostaną przeprowadzone półfinały rywalizacji mężczyzn. W pierwszym zagrają Danił Miedwiediew i Grigor Dimitrow, a w drugim Rafael Nadal zmierzy się z Matteo Berettinim.

Więcej o: