Porażka Magdy Linette z liderką światowego rankingu. Koniec amerykańskiego snu

Magda Linette odpadła z US Open. Polska tenisistka przegrała z liderką rankingu 6:2, 6:4. To pierwsza porażka Polki po dziewięciu zwycięstwach na amerykańskich kortach

Magda Linette po wygraniu dziewięciu meczów z rzędu i zwycięstwie w turnieju w Nowym Jorku w czwartek zmierzyła się z liderką światowego rankingu i obrończynią tytułu US Open. W pierwszym secie Linette podjęła walkę tylko w pierwszych czterech gemach. Później już set zrobił się jednostronny i Osaka wygrała go 6:2.

Druga partia zaczęła się od świetnej dyspozycji Linette, która prowadziła już 3:0. Polka nie wykorzystała jednak okazji na prowadzenie 4:0 i wtedy Naomi Osaka zabrała się za odrabianie strat i nie miała z tym większych problemów. Zwycięstwo oznacza, że Osaka od 16 meczów jest niepokonana w wielkoszlemowych turniejach na nawierzchni twardej.