Magda Linette poznała rywalkę w II rundzie wielkoszlemowego US Open

Magda Linette pokonała Australijkę Astrę Sharmę 6:3, 6:4 w I rundzie wielkoszlemowego US Open. Jej rywalką będzie Japonka Naomi Osaka, liderka światowego rankingu, która wygrała z Rosjanką Anną Blinkową 6:4, 6:7(5), 6:2.

Wojciech Fibak o Idze Świątek: Ona będzie jedną z najlepszych sześciu zawodniczek na świecie

Magda Linette w znakomitym stylu pokonała Australijkę Astrę Sharmę 6:3, 6:4 w meczu I rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. Polka od początku spotkania grała na bardzo wysokim poziomie. Jej rywalka popełniała proste błędy, co zwyciężczyni turnieju w Nowym Jorku wykorzystała w kluczowym momencie, dwukrotnie przełamując Sharmę.

Naomi Osaka kolejną rywalką Magdy Linette

Jej kolejną rywalką będzie Naomi Osaka, liderka światowego rankingu. Japonka pokonała Rosjankę Annę Blinkową, choć 20-latka sprawiła mnóstwo problemów obrończyni tytułu. Wszystko wskazywało na to, że Osaka wygra w dwóch setach, jednak przy stanie 6-5 dała się przełamać, po czym przegrała decydującego tie-breaka.

W trzecim secie zagrała jednak jak na liderkę rankingu przystało i dwukrotnie przełamała Rosjankę. Pytanie, jak trzysetowe spotkanie wpłynie na formę Japonki, która cały mecz rozgrywała z opatrunkiem na kontuzjowanym wcześniej kolanie. Spotkanie Magdy Linette z Osaką rozpocznie się w czwartek.