Kapitalny mecz Igi Świątek na US Open! Straciła tylko jednego gema i zna kolejną rywalkę

Iga Świątek znakomicie rozpoczęła rywalizację w wielkoszlemowym US Open. Polka wygrała pierwsze spotkanie z Ivaną Jorović 6:0, 6:1 i zameldowała się w II rundzie, gdzie jej rywalką będzie Anastazja Sevastova, rozstawiona z "12".

Iga Świątek ma apetyt na sukces. "Na pewno ma duże rezerwy"

Iga Świątek rywalizację w tegorocznym US Open rozpoczęła od pojedynku ze sklasyfikowaną na 94. miejscu w rankingu ATP Serbką Ivaną Jorović. Faworytką spotkania była Polka, które przed rozpoczęciem turnieju, miała okazję trenować z liderką światowego rankingu, Japonką Naomi Osaką. Oglądając grę Świątek, widać było, że wspólna sesja podziałała mobilizująco na warszawiankę.

Polka od początku spotkania narzuciła swój styl gry, kompletnie dominując Serbkę. Dobry serwis, skuteczny return sprawił, że Polka pierwsze dwa gemy wygrała bez straty punktu. Świątek nawet na moment nie obniżyła poziomu, co sprawiło, że w kolejnych gemach pozwoliła Jorović zdobyć raptem 5 punktów, wygrywając pierwszego seta 6:0.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Polki, bo od wygranego gema przy własnym serwisie. W następnym miała dwie szanse na przełamanie, jednak Jorović zaczęła lepiej serwować, doprowadziła do gry na przewagi, gdzie poradziła sobie ze Świątek. 18-latka, jakby podrażniona przegranym gemem, nie pozwoliła Serbce w kolejnych dwóch zdobyć nawet punktu, jednocześnie przełamując rywalkę.

W piątym gemie Jorović miała dwie okazje na przełamanie Polki, jednak Świątek dwukrotnie asem doprowadzała do wyrównania. W grze na przewagi ostatecznie okazała się lepsza i utrzymała przewagę przełamania, którą po chwili powiększyła, wygrywając po raz drugi w tym secie przy zagrywce rywalki. Świątek pewnie wygrała kolejnego gema, wykorzystując pierwszą piłkę meczową, i mogła cieszyć się z awansu do II rundy.

Anastazja Sevastova rywalką Igi Świątek w II rundzie

Rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie US Open będzie rozstawiona w turnieju z "12" Anastazja Sevastova, która pokonała w poniedziałek Eugenie Bouchard 6:3, 6:3. Spotkanie odbędzie się w środę.