Sport.pl

Hubert Hurkacz przyniósł dumę swojemu krajowi! "Monumentalny dzień polskiego tenisa"

Światowe media są pod wrażeniem triumfu Huberta Hurkacza w turnieju ATP w Winston-Salem. - Monumentalny dzień polskiego tenisa. Hurkacz przyniósł dumę swojemu krajowi - ogłasza oficjalna strona turnieju. Zwycięstwo Polaka odnotowały również "L'Equipe" i ESPN.

Hubert Hurkacz w drodze na tenisowy szczyt:

Zobacz wideo

Hubert Hurkacz pokonał w finale turnieju ATP w Winston-Salem Benoita Paire'a 6:3, 3:6, 6:3 i wygrał swój pierwszy turniej tej rangi w karierze. - To wiele dla mnie znaczy. Benoit jest świetnym tenisistą, więc to dla mnie wspaniałe zwycięstwo. Mecz był znakomity - przyznał 22-letni Polak. Jego zwycięstwo zostało zauważone przez światowe media. - Hurkacz przyniósł dumę swojemu krajowi. Monumentalny dzień polskiego tenisa - ogłasza oficjalna strona turnieju.

Zwycięstwo Hurkacza nie było jedyne. Wcześniej turniej WTA w Bronxie wygrała Magda Linette, a Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w finale gry podwójnej mężczyzn w Winston-Salem Nicholasa Monroe i Tennysa Sandgrena 6:7(6), 6:1, 10-3.

Polska czekała od 1982 roku

Zwycięstwo Hurkacza to pierwszy tytuł polskiego singlisty w zawodowym tourze od 1982 roku. - Minęło wiele czasu, dlatego jestem szczęśliwy, że zdołałem wygrać. Mam nadzieję, że wkrótce dołączy do mnie wielu innych tenisistów i że sam wygram jeszcze więcej - przyznał Polak tuż po historycznym triumfie. Włoski serwis Ubi Tennis zapowiada wzrost pewności siebie u Hurkacza i dodaje, że Polak przystąpi do US Open z najwyższym rankingiem w karierze. - Młody Polak dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, a teraz doda do tego wzrost pewności siebie. Najnowszy ranking ATP będzie dla niego życiowym osiągnięciem - zaznaczają włosi. I rzeczywiście. Hurkacz jeszcze nigdy w karierze nie zdobył za turniej tylu punktów: 250. W najnowszym rankingu ATP powinien być na najwyższym w karierze 35 miejscu.

Zwycięstwo Polaka w turnieju ATP w Winston-Salem odnotowały również "L'Equipe" i ESPN. Francuzi skupili się jednak na przegranej swojego rodaka, a amerykanie ograniczyli się do informacji na temat wyniku w finałowym meczu imprezy w Winston-Salem.

Więcej o:
Komentarze (58)
Hubert Hurkacz przyniósł dumę swojemu krajowi! "Monumentalny dzień polskiego tenisa"
Zaloguj się
 • jan.go

  Oceniono 16 razy 10

  Doceniam sukces pana Hurkacza bo to sport gdzie startuje bardzo dużo zawodników w odróżnieniu od skoków narciarskich ale czy by czasem nie przesadzacie z tym monumentalnym dniem ?

 • debordian

  Oceniono 11 razy 9

  "Światowe media są pod wrażeniem triumfu Huberta Hurkacza w turnieju ATP w Winston-Salem."

  "Zwycięstwo Polaka w turnieju ATP w Winston-Salem odnotowały również "L'Equipe" i ESPN. Francuzi skupili się jednak na przegranej swojego rodaka, a amerykanie ograniczyli się do informacji na temat wyniku w finałowym meczu imprezy w Winston-Salem."

  CUDOWNE

 • proszejaciebiewkazdymbadzrazie

  Oceniono 9 razy 7

  Światowe media podczas czytania tego artykułu na chwilę wstrzymały oddech słysząc czyjeś kroki za oknem.
  Wyjrzały, a tam po prostu przechodziło ludzkie pojęcie.

 • segregator-a5

  Oceniono 10 razy 6

  Kiedy i gdzie stanie monument upamiętniający ten monumentalny dzień?

 • rulz007

  Oceniono 12 razy 6

  jeżyk właśnie rozpierd.ił kolejną klawiaturę ;)

 • helwiusz

  Oceniono 6 razy 4

  Że też tutejsi redaktorzy nie czują zażenowania, tak bianę bić...

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 5 razy 3

  „Światowe media zachwycone Hurkaczem” a dalej w artykule info, że napisała o nim oficjalna strona turnieju... ta... wazne, ze klikalność się zgadza..

 • janadamf

  Oceniono 2 razy 2

  Najnowszy ranking ATP będzie dla niego życiowym osiągnięciem - zaznaczają włosi.
  Te na nogach? Monumentalna gafa gazety.pI. Panowie ta ortografia to poziom szkoly podstawowej. "Swiatowe media" sie z was nasmiewaja.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 6 razy 2

  Odlądałem jak zwykle mecz Huberta, pismaki przesadzacie. Sukces Pan Hurkacza niepodważalny, ale sam mecz... doopy nie urywał. Liczba niewymuszonych błędów astronomiczna, trochę wstyd przy tej klasie zawodników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX