Sport.pl

Turniej WTA odbędzie się w Warszawie! Mogą przyjechać gwiazdy

W 2020 roku na kortach Legii lub Warszawianki w Warszawie zostanie rozegrany turniej tenisowy WTA z kategorii 125k. W organizację imprezy zaangażowany jest m.in. Tomasz Wiktorowski, były trener Agnieszki Radwańskiej.

Do stolicy Polski wraca żeński turniej tenisowy. Na razie najmniejszy z możliwych, bo w kategorii WTA Tour 125k. Do ustalenia pozostaje jeszcze miejsce zorganizowania imprezy. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: korty warszawskiej Legii oraz korty Warszawianki. Za organizacją turnieju stoi JW Tennis Support Foundation, której prezesem jest Tomasz Wiktorowski, były trener Agnieszki Radwańskiej

O zakończeniu kariery przez Radwańską:

Zobacz wideo

Były trener Agnieszki Radwańskiej organizuje w Warszawie turniej tenisowy

- Pierwsze spotkanie z WTA mieliśmy w Londynie podczas Wimbledonu, teraz w Nowym Jorku zapadną ostateczne decyzje. Odbędę spotkanie techniczne, po którym mam nadzieję oficjalnie ogłosić informację o nowym turnieju WTA w Polsce - powiedział Wiktorowski w rozmowie z „Rzeczpospolitą", który pracuje także jako komentator telewizyjny.

W tym sezonie zaplanowanych zostało 11 turniejów z kategorii 125 k. Cztery z nich mają pulę właściwie nieco wyższą, bo po 162 tys. dolarów, a należą do amerykańskiego cyklu Oracle Challenger Series. Dwa z nich odbyły się na początku roku w Newport i w Indian Wells. Ostatnie dwa zostaną zorganizowane we wrześniu w New Haven i w listopadzie w Houston. Pozostałe siedem ma pulę 125 tys. dolarów i to właśnie do tej grupy ma dołączyć Warszawa

Zawody rozgrywane w ramach WTA Tour 125k nie są zaliczane do głównego cyklu rozgrywek WTA. Mimo to, nie rzadko biorą w nich udział dosyć znane zawodniczki. Pierwszy turniej tego sezonu w Newport wygrała Bianca Andreescu. 

Warszawę odwiedzały gwiazdy. Znów tak będzie?

W Warszawie żeńskie turnieje tenisowe rozgrywane były od 1995 roku. Wpierw jako Warsaw Cup by Heros, następnie jako J&S Cup do 2007 roku, a na koniec jako Polsat Warsaw Open (2009-2010). W tym czasie stolicę Polski odwiedziły m.in. Amelie Mauresmo, Venus Williams, Maria Szarapowa, Justine Henin, Kim Clijsters i Swietłana Kuzniecowa. To właśnie podczas J&S Cup rozgrywanego na kortach Warszawianki swoje pierwsze wielkie zwycięstwo odniosła Agnieszka Radwańska. W 2006 roku 17-letnia wówczas krakowianka pokonała w 1 rundzie Anastazję Myszkinę, zwyciężczynię Roland Garros 2004. Nowy turniej w Warszawie będzie przede wszystkim szansą dla młodych polskich zawodniczek na zaistnienie w międzynarodowych rozgrywkach WTA.

Więcej o:
Komentarze (8)
Turniej WTA odbędzie się w Warszawie! Mogą przyjechać gwiazdy
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 3 razy 3

  nikt ze znanych zawodniczek nie przyjedzie na turniej gdzie pierwsza nagroda wynoso $10k - $15k...

 • helwiusz

  0

  Turnieje WTA 125K są organizowane przez WTA, ale nie zaliczają się do WTA Tour. Coś jak challengery ATP. Tak więc tytuł "Turniej WTA odbędzie się w Warszawie" jest w istocie rzeczy mylący. W Warszawie były kiedyś turnieje WTA: J&S Cup na Warszawiance (wcale porządny turniej, rangą odpowiadający dzisiejszemu Premier) a później Warsaw Open na Legii. Teraz będzie "challenger WTA".

 • osfp

  0

  "Mimo to, nie rzadko biorą w nich udział dosyć znane zawodniczki."

  Litości, takie babole? Co za niechlujstwo...

 • garbi321

  0

  super niech dużo banerów wyprodukują żeby dziury w płocie załatać - władze PEKAO OPEN SZCZECIN na pewno pomogą są w tym mistrzami. Lipec 2019 wiocha na maksa pierwszy dzien PEKAO to już Europa.... nie ma jak to zarzadzanie banerami REKLAMOWYMI i toytojami

 • wusu

  0

  Nazwa musi być fajna. Trzeba od tego zacząć bo to ważne. Wiem że sponsorzy chcą być w nazwach takich sportowych przedsięwzięć ale ... .
  Głupia nazwa dużo psuje od strony marketingu.

 • antykonformista

  Oceniono 3 razy -1

  Stary dziadek szukał guza
  Więc zagadał do łobuza
  Ty gó...arzu przestań palić
  Idź do domu konia zwalić

  Chłopak splunął, peta zgasił
  kopnął kota, co się łasił
  I drugiego wyjął fajka
  Po czym kopnął dziadka w jajka.

 • qznia

  Oceniono 2 razy -2

  Cóż, będzie rządził PiS, będzie rozwój, będzie sponsoring turnieju tenisowego. POKO - "I piniędzy nie będzię"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX