Sport.pl

Znakomite zachowanie Huberta Hurkacza. Swoim gestem pomógł rywalowi

Hubert Hurkacz pokonał we wtorek Lee Duck-Hee w 2. rundzie turnieju w Winston-Salem. Tenisista z Korei jest głuchy, dlatego Polak podczas spotkania z nim zdecydował się na bardzo ładny gest.

Hubert Hurkacz zagra w środę w 3. rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Jego rywalem będzie Hiszpan Feliciano Lopez. We wtorek Polak pokonał 4:6, 6:0, 6:3 Koreańczyka Lee Duck-Hee. Tenisista z Korei jest zawodnikiem pozbawionym słuchu, dlatego podczas ich meczu Hurkacz zdecydował się na bardzo ładny gest. 

Hurkacz jak Becker. "To może być jego znak rozpoznawczy"

Zobacz wideo

W pewnym momencie sędzia przyznał Hurkaczowi powtórkę 1. serwisu. 22-latek z Wrocławia przed zaserwowaniem podniósł jeden palec, tak by jego przeciwnik wiedział, że będzie to raz jeszcze pierwszy, mocniejszy serwis, a nie drugi, lżejszy. 

Lee Duck-Hee: Ludzie śmiali się z mojej niepełnosprawności

Lee Duck-Hee przyznaje, że jego niepełnosprawność sprawia mu pewne problemy na korcie: nie słyszy sędziów i może polegać jedynie na gestach, by rozwiązać ewentualne spory. Koreańczyk w poniedziałek wygrał w Winston-Salem swój pierwszy mecz w turnieju rangi ATP. Pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 7:6(4), 6:1. - Ludzie śmiali się z mojej niepełnosprawności. Mówili mi, że nie powinienem grać - powiedział Koreańczyk po spotkaniu. - To było trudne, ale rodzina i przyjaciele bardzo mi pomogli. Chciałem wszystkim pokazać, że mogę to zrobić. Ludziom, którzy mają problemy ze słuchem, chciałbym przekazać następująco wiadomość: nie zniechęcajcie się. Jeśli będziecie walczyć, możecie zrobić wszystko - dodał.

Więcej o:
Komentarze (47)
Znakomite zachowanie Huberta Hurkacza. Swoim gestem pomógł rywalowi
Zaloguj się
 • bartekgryko

  Oceniono 22 razy 20

  Zawodowy tenis to sport tak wymagający, że osoba niedosłysząca, a co dopiero niesłysząca jest w znacznie gorszej sytuacji. Nie słyszy uderzeń nie tylko sędziów, więc nie ma tej samej oceny zdarzeń na korcie. To, że staje do gry i wygrywa jest godne uznania, ale nie można liczyć na duże sukcesy, choć oczywiście wzbudza on naszą sympatię.

 • state77

  Oceniono 21 razy 15

  Ludzie są różni na całym świecie, mają rózny kolor skóry, są wysocy, niscy, ładni i mniej urodziwi, są hetero, bi, homo, trans, są utalentowani i niepełnosprawni ale tylko mądrzy to rozumieją, a głupi się z tego śmieją.

 • sztucznypolak

  Oceniono 19 razy 13

  Dla niektorych takie zachowanie jest powodem do zachwytow.
  A dla innych jest normalne.

 • andrzej.wald

  Oceniono 16 razy 12

  Super postawa fair play.

 • smiki48

  Oceniono 3 razy 1

  dla dziennikarzy GW jest to coś wyjątkowego, natomiast dla NORMALNYCH sportowców jest to coś normalnego

 • jerypi

  Oceniono 1 raz -1

  To budujące czytać, jak wszyscy zgodnie podkreślamy, że w geście Hurkacza nie ma nic niezwykłego, że to po prostu normalne zachowanie kulturalnego człowieka, traktującego postępowanie zgodnie z zasadami fair play w sporcie jako coś oczywistego. Dokładnie tak samo zgodnie (niemal) podkreślaliśmy, że normalnym naszym gestem wobec siatkarzy Francji w niedawnych eliminacjach do IO w Tokio było umożliwienie im gry ze Słowenią w piątek późnym wieczorem i gry z nami w sobotę o godz. 15. I zgodnie (niemal) popieraliśmy naszego kapitana Kubiaka, który ganił Francuzów, że nie potrafią docenić naszego gestu.

 • mid1

  Oceniono 8 razy -2

  Śmiechu warte te postawy. Gdy jakiś znany wykaże się normalnym odruchem, to lemingi pieją z zachwytu. A czy nie tak powinno być zawsze ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX