Wiceliderka światowego rankingu pod wielkim wrażeniem Igi Świątek! Umówiła się z Polką na trening. "Uderzenie meczu" [WIDEO]

Iga Świątek przegrała z Naomi Osaką 6:7(4), 4:6 w trzeciej rundzie turnieju WTA Premier 5 w Toronto, ale zagrała bardzo dobre spotkanie. Wiceliderka światowego rankingu była pod wrażeniem zagrań Polki. - Uderzenie meczu - napisała Osaka na Twitterze, gdzie obie tenisistki umówiły się na wspólny trening w Nowym Jorku.

Iga Świątek (63.WTA) przegrała z Naomi Osaką (2.WTA) z Japonii 6:7(4), 4:6 i odpadła z turnieju WTA Premier 5 w Toronto w trzeciej rundzie. Polka nawiązała z wiceliderką światowego rankingu równą walkę, a niektórej z jej zagrań były imponujące. - Ona nietypowo uderza piłki. Z forhendu to są uderzenia mocno podkręcone i opadające. Bardzo dobrze uderza w poprzek kortu, w obie strony. Na początku trudno było mi się w tym odnaleźć. Ale powiedziałam sobie: walcz o każdą piłkę, nie przejmuj się, masz więcej doświadczenia i może to zdecyduje - komplementowała Igę Świątek rywalka.

Osaka pod wielkim wrażeniem Igi Świątek

Po meczu wrzuciła nawet na swoje oficjalne konto na Twitterze film z świetnym uderzeniem 18-letniej Polki. - Uderzenie meczu - napisała Osaka. I zobrazowała, jaką miała minę po tym zagraniu Świątek.

Polka szybko zareagowała na wpis Japonki. - Chcesz to powtórzyć? - zażartowała Świątek. A Osaka odpisała, że mogą umówić się na wspólny trening w Nowym Jorku. - Umowa stoi - napisała polska tenisistka. Iga Świątek zakończyła turniej WTA Premier 5 w Toronto na trzeciej rundzie. Dla Polki był to debiut w kanadyjskiej imprezie. Dobry występ zaowocuje awansem w rankingu WTA. Polka będzie w okolicach 55. miejsca. Naomi Osaka w kolejnej rundzie zagra z Sereną Williams.

Więcej o: