Fatalna środa Polaków w Waszyngtonie. Porażki Świątek i Hurkacza

Iga Świątek i Hubert Hurkacz przegrali w II rundzie turniejów w Waszyngtonie.

Iga Świątek w I rundzie turnieju WTA w Waszyngtonie wygrała z Tunezyjką Ons Jabeur. Niestety, kolejna przeszkoda okazała się dla Polki nie do przejścia. W środę Świątek grała z 79. w rankingu WTA Amerykanką Jessicą Pegulą.

Mimo że Polka wygrała pierwszego seta 7:5, to cały mecz niestety przegrała. W dwóch kolejnych setach lepsza była Pegula, która triumfowała kolejno 6:4 i 6:1.

"Hurkacz jak Becker." Dlaczego Polak może zostać gwiazdą? Sprawdźcie w poniższym wideo

Lepiej niestety nie było w przypadku Huberta Hurkacza. Nasz tenisista w I rundzie poradził sobie z kwalifikantem, Donaldem Youngiem. W II rundzie za mocny okazał się jednak znany reprezentant gospodarzy, John Isner, czyli 15. tenisista w rankingu ATP. Polak, 44. w rankingu ATP, przegrał mecz 4:6, 4:6.