Michał Przysiężny zakończył karierę. Żegnali go Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz

Michał Przysiężny przegrał z Danielem Michalskim 2:6, 5:7 w 1. rundzie challangera Sopot Open. Dla 35-letniego Przysiężnego był to ostatni mecz w karierze.

Kilkanaście dni przed rozpoczęciem tegorocznego turnieju Sopot Open Michał Przysiężny zapowiedział, że impreza w Trójmieście będzie jego ostatnią w karierze. - Będzie to dla mnie dziwny turniej, ale grając zawodowo przez prawie 18 lat miałem świadomość, że kiedyś przyjdzie mi po raz ostatni wyjść na kort. U progu kariery nie wymyśliłem sobie, że zakończę ją właśnie Sopocie, bo na taki pomysł, biorąc pod uwagę termin i miejsce, wpadłem niedawno. Poprosiłem dyrektora imprezy Mariusza Fyrstenberga o "dziką kartę" i chciałbym mu podziękować, że mi ją przyznał – mówił Przysiężny w rozmowie z TVP Sport.

35-latek w pierwszej rundzie sopockiego turnieju trafił na innego zawodnika z "dziką kartą", Daniela Michalskiego. 19-latek nie dał szans dużo bardziej doświadczonemu koledze, wygrywając 6:2, 7:5. 

Radwańska i Janowicz żegnali Przysiężnego

Ostatni mecz w karierze Przysiężnego obserowali z bliska jego przyjaciele z kortu: Agnieszka Radwańska, Dawid Celt, Marcin Matkowski, Tomasz Wiktorowski i Jerzy Janowicz. Ten ostatni był niedawno gościem Sport.pl i opowiadał o swojej pasji do esportu.

Zobacz wideo

Michał Przysiężny jest obecnie 618. w rakingu ATP. Najwyżej był 57. w styczniu 2014 roku. Jego najlepsze osiągnięcia wielkoszlemowe to 2. runda Australian Open (2014), Roland Garros (2013) i Wimbledonu (2010, 2013). Największe sukcesy odnosił w turniejach rangi challanger. Wygrał osiem imprez tego cyklu, ostatnią w japońskim Kioto cztery lata temu.

Przysiężny był także deblistą (najwyższe miejsce w rankingu to 119. we wrześniu 2015 roku). W październiku 2014 roku wraz z Francuzem Pierre-Hugues Herbertem wygrali turniej ATP World Tour w Tokio. Przysiężny od 2004 roku reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa. W biało-czerwonych barwach rozegrał 25 spotkań, z których wygrał 12.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.