Kamil Majchrzak z awansem w rankingu ATP. Po raz pierwszy w karierze znalazł się w TOP 100

Kamil Majchrzak, dzięki udziałowi w turnieju głównym ATP w Atlancie, awansował na 100. pozycję w rankingu tenisistów. Dla Polaka to debiut w czołowej "100" klasyfikacji.
Zobacz wideo

W najnowszym rankingu ATP, opublikowanym w poniedziałek, Kamil Majchrzak awansował na 100. pozycję w zestawieniu. Zdecydowały o tym punkty, które Polak otrzymał za awans do turnieju głównego ATP World Tour 250 w Atlancie, choć polski tenisista odpadł z niego już w I rundzie. Dla Majchrzaka to debiut w czołowej "100" zestawienia.

Hurkacz nadal najlepszym polskim tenisistą

Hubert Hurkacz w najnowszym rankingu nadal jest najlepszym Polakiem. Tenisista z Wrocławia wycofał się z turnieju w Atlancie, w którym miał wziąć udział, jednak nie stracił 44. pozycji, którą zajmował w zestawieniu. Już w poniedziałek wróci do rywalizacji, gdy w Waszyngtonie zmierzy się z Donaldem Youngiem.

Liderem rankingu ATP pozostał Serb Novak Djoković, zwycięzca tegorocznego Wimbledonu, który wyprzedza Hiszpana Rafaela Nadala i Szwajcara Rogera Federera. "Nole" walczy o pobicie rekordu wszechczasów liderowania Federera, który był numerem "1" przez 310 tygodni. Djoković otworzył właśnie 262. tydzień na czele zestawienia.

Więcej o: