Tommy Robredo znów zagra w Polsce! Hiszpan wystąpi w Sopocie

Tommy Robredo będzie największą gwiazdą turnieju tenisowego w Sopocie. Impreza rozpoczyna się w poniedziałek, a jej dyrektorem jest Mariusz Fyrstenberg, były polski tenisista.
Zobacz wideo

Tommy Robredo i jego sukcesy

Hiszpański tenisista Tommy Robredo najwyżej w karierze sklasyfikowany był na miejscu nr 5. w rankingu ATP. W Wielkim Szlemie siedem razy dochodził do ćwierćfinałów - w tym pięć razy na Roland Garros. Wraz z reprezentacją wygrał także Puchar Davisa w 2004 roku. 

Robredo swoje najlepsze lata ma już za sobą. Obecnie jest 167. na świecie. W czerwcu brał udział w challengerze w Poznaniu, w którym okazał się najlepszy. Teraz powalczy o zwycięstwo w challengerze w Sopocie. Trójmiejską imprezę Hiszpan wygrywał dwa razy - w 2001 i 2007 roku.

Mariusz Fyrstenberg o występie Robredo

- Bardzo cieszę się, że Tommy ponownie zagra w naszym turnieju. Ostatnio jest w naprawdę dobrej formie, a dawniej był to przecież tenisista ścisłej światowej czołówki. Pokazuje wielką klasę nie tylko na korcie, ale także w kontakcie z kibicami. Jestem przekonany, że za kilka dni zaprezentuje swoje firmowe zagrania – powiedział Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju w Sopocie. 

Sopocka impreza rozpocznie się w poniedziałek 29 lipca. Tytułu bronić będzie Paolo Lorenzi z Włoch.

Więcej o: