Serena Williams przebiła Simonę Halep! Awansowała do finału Wimbledonu jeszcze szybciej

Serena Williams potrzebowała zaledwie 61 minut, aby pokonałć 6:1 6:2 Barborę Strycovą i awansować do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Amerykanka o zwycięstwo w turnieju zmierzy się z Simoną Halep.

Serena Williams w ekspresowym tempie zapewniła sobie awans do finału Wimbledonu. Amerykanka w zaledwie 61 minut pokonała Barborę Strycovą 6:1 6:2, nie pozwalając Czeszce ani razu wygrać przy swoim serwisie. Od początku do końca kontrolowała grę i bez większych problemów zakończyła mecz zwycięstwem.

Zobacz wideo

Williams znakomicie serwowała, notując w całym meczu cztery asy przy jednym w wykonaniu Czeszki. Amerykanka miała też aż 28 uderzeń kończących, w pełni kontrolując grę i rozrzucając Strycovą po korcie, zmuszając ją do biegania. Dla byłej liderki rankingu WTA będzie to 11. finał Wimbledonu w karierze. 

Simona Halep rywalką Williams w finale

Simona Halepzaledwie 73 minuty pokonała Elinę Switolinę 6:1, 6:3 i została pierwszą Rumunką w historii, która zagra w finale Wimbledonu. Będzie to już jej 5. finał wielkoszlemowego turnieju. Początek spotkania w sobotę o 15:00.

Więcej o: