Iga Świątek została odkryciem miesiąca WTA! "Polskie cudowne dziecko"

Iga Świątek zdobyła nagrodę odkrycia miesiąca w kobiecym tenisie. Poza Polką o nagrodę dla najlepszej tenisistki czerwca walczyły także Marketa Vondrousova, Petra Martić i Amanda Anisimova.

"Polskie cudowne dziecko" - tak oficjalny serwis WTA nazwał niedawno Igę Świątek. Teraz Polka została wyróżniona po raz kolejny, bo zwyciężyła w konkursie na Odkrycie Miesiąca za czerwiec. 

Zobacz wideo

Polka ma za sobą bardzo ważny okres. W styczniu po raz pierwszy weszła do wielkoszlemowego turnieju z kwalifikacji i zagrała w Australian Open. Później pierwszy raz w karierze weszła do finału WTA w Lugano, gdzie przegrała z Poloną Hercog. W czerwcu, czyli miesiącu, za który Świątek otrzymała nominację, 18-latka doszła do 4. rundy Rolanda Garrosa. Wówczas najbardziej zaimponowała 2. rundzie, w której pokonała 16. na świecie Chinkę Wang Qiang 6:3, 6:0. Ostatnio warszawianka zadebiutowała natomiast na Wimbledonie, choć w tym turnieju nie zdołała przebrnąć pierwszej rundy, w której przegrała ze Szwajcarką Victorią Golubić (2:6, 6:7). Polka była co prawda faworytką tego meczu, ale nie poradziła sobie z presją.

Kolejny awans?

Nagrodę za Okrycie Miesiąca w czerwcu Świątek otrzymała za świetny wynik osiągnięty w Paryżu. Poza 18-latką nominacje do nagrody otrzymały Amanda Anisimova, Petra Martić i Marketa Vondrousova. Najnowszy ranking WTA opublikowany zostanie po Wimbledonie, 15 lipca. Świątek najprawdopodobniej będzie w nim na 61. miejscu - najwyższym w karierze.

Więcej o: