Hubert Hurkacz awansuje w rankingu ATP po sukcesie na Wimbledonie

Hubert Hurkacz odpadł w 3. rundzie Wimbledonu po porażce z Novakiem Djokoviciem. Wynik uzyskany w Londynie pozwoli mu jednak awansować w rankingu ATP.

Hubert Hurkacz pierwszy raz w karierze osiągnął w Wielkim Szlemie poziom 3. rundy. W piątek 22-latek z Wrocławia odpadł z Wimbledonu, po zaciętym meczu z Novakiem Djokoviciem (5:7, 7:6, 1:6, 4:6). Mimo porażki, nasz najlepszy obecnie tenisista awansuje w najnowszym rankingu ATP. Ten ukaże się 15 lipca, po zakończeniu londyńskiego turnieju

Zobacz wideo

Hurkacz będzie wyżej w rankingu

Hurkacz aktualnie jest 48. w zestawieniu. Na Wimbledonie miał do obrony 26 punktów za zeszłoroczny występ w stolicy Anglii. Wtedy przeszedł eliminacje, ale odpadł w 1. rundzie z Australijczykiem Bernardem Tomiciem.

W tym sezonie 22-latek doszedł w Londynie do 3. rundy, za co otrzyma 90 punktów. W "rankingu live", aktualizowanym na bieżąco w zależności od wyników poszczególnych spotkań, jest 43. Jeśli nikt z zawodników będących za nim nie osiągnie na Wimbledonie spektakularnego wyniku, to Hurkacz w oficjalnym zestawieniu opublikowanym za nieco ponad tydzień będzie 43. na świecie. Jego dotychczas najwyższa pozycja to było miejsce 41., które zajmował w maju po turnieju w Madrycie.

Niewykluczone, że już niebawem 22-latek z Wrocławia zadebiutuje w TOP 40. Dotychczas z polskich tenisistów tak wysoko byli tylko Wojciech Fibak i Jerzy Janowicz.

Więcej o: