15-letnia rewelacja Wimbledonu znów to zrobiła! Cori Gauff wygrała kolejny mecz

Rewelacja tegorocznego Wimbledonu wygrała kolejny mecz! 15-letnia Cori Gauff pokonała Polonę Hercog 3:6, 7:6 (9-7), 7:5, broniąc w drugim secie dwie piłki meczowe. Jej kolejną rywalką będzie Simona Halep, rozstawiona z "7".

Cori Gauff nie przestaje zaskakiwać. Po tym, jak przebrnęła przez kwalifikacje, w kolejnych rundach turnieju wygrywała z Venus Williams i Magdaleną Ribarikovą. W piątek jej rywalką w 3. spotkaniu była Polona Hercog, która wydawała się być zdecydowaną faworytką spotkania, choćby ze względu na zdecydowanie lepszą pozycję w rankingu WTA, gdzie jest klasyfikowana na 60. miejscu.

Pierwszy set potwierdzał te przypuszczenia. Słowenka dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała partię 6:3. Już na początku drugiego seta ponownie wygrała przy podaniu Amerykanki i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do wygrania całego spotkania. 15-latka obroniła jednak piłkę meczową przy stanie 5:2 dla rywalki i własnym serwisie, przełamała Hercog i doprowadziła do tie-breaka, gdzie wykorzystała trzecią piłkę setową.

W trzecim secie to Gauff przełamała jako pierwsza rywalkę, jednak bardzo szybko straciła przewagę. Od stanu 4:4 obydwie broniły swojego podania i gdy wydawało się, że mecz się wydłuży Amerykanka wygrała gema przy serwisie Hercog, 7:5 trzecią partię i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, gdzie zmierzy się z rozstawioną z "7" Simoną Halep.