Hubert Hurkacz chwalony przez Djokovicia po fenomenalnym meczu

Hubert Hurkacz przegrał w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6 z Novakiem Djokoviciem. Lider rankingu ATP po zakończeniu spotkania podkreślił jednak fantastyczną grę polskiego tenisisty.

Hubert Hurkacz uległ w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu aktualnemu liderowi rankingu ATP i obrońcy tytułu Novakowi Djokoviciowi 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6. Uwagę ekspertów zwróciła jednak fantastyczna gra polskiego tenisisty, który niejednokrotnie po swoich zagraniach zbierał owację na stojąco nie tylko od widowni zebranej na trybunach, ale także od Serba, który chwalił Polaka za świetną grę, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach.

Zmiana pokoleniowa już trwa

Djoković przyznał po spotkaniu, że Hurkacz w pełni zasłużył na wygraną w II secie. - Przede wszystkich gratulacje dla Huberta za świetną grę. Zasłużył na brawa od widowni. Świetnie serwował, uderzył czysto i bardzo celnie. W pełni zasłużył na wygraną w II secie. Uznanie dla niego, że trzymał tak wysoki poziom - podkreślił serbski tenisista, który dodał, że powoli zaczyna się zmiana pokoleniowa w tenisie. - Mamy grupę młodych tenisistów, która gra najlepiej jak umie. Zmiana pokoleniowa już trwa. Nie wiem jednak na razie, jak szybko ktoś z nich zacznie wygrywać turnieje wielkoszlemowe.

Djoković zawdzięcza zwycięstwo i awans do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu swojej solidnej grze w trzecim i czwartym secie. - Każdy z nas inaczej radzi sobie z warunkami na korcie. Starałem się skupić na każdym punkcie. Chciałem tylko utrzymać własny serwis i odegrać jak najwięcej piłek po serwisie rywala. Zagrałem dobry trzeci i bardzo solidny czwarty set - podkreślił pogromca Huberta Hurkacza.