Sport.pl

Hubert Hurkacz chwalony przez Djokovicia po fenomenalnym meczu

Hubert Hurkacz przegrał w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6 z Novakiem Djokoviciem. Lider rankingu ATP po zakończeniu spotkania podkreślił jednak fantastyczną grę polskiego tenisisty.

Hubert Hurkacz uległ w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu aktualnemu liderowi rankingu ATP i obrońcy tytułu Novakowi Djokoviciowi 5:7, 7:6(5), 1:6, 4:6. Uwagę ekspertów zwróciła jednak fantastyczna gra polskiego tenisisty, który niejednokrotnie po swoich zagraniach zbierał owację na stojąco nie tylko od widowni zebranej na trybunach, ale także od Serba, który chwalił Polaka za świetną grę, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach.

Zobacz wideo

Zmiana pokoleniowa już trwa

Djoković przyznał po spotkaniu, że Hurkacz w pełni zasłużył na wygraną w II secie. - Przede wszystkich gratulacje dla Huberta za świetną grę. Zasłużył na brawa od widowni. Świetnie serwował, uderzył czysto i bardzo celnie. W pełni zasłużył na wygraną w II secie. Uznanie dla niego, że trzymał tak wysoki poziom - podkreślił serbski tenisista, który dodał, że powoli zaczyna się zmiana pokoleniowa w tenisie. - Mamy grupę młodych tenisistów, która gra najlepiej jak umie. Zmiana pokoleniowa już trwa. Nie wiem jednak na razie, jak szybko ktoś z nich zacznie wygrywać turnieje wielkoszlemowe.

Djoković zawdzięcza zwycięstwo i awans do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu swojej solidnej grze w trzecim i czwartym secie. - Każdy z nas inaczej radzi sobie z warunkami na korcie. Starałem się skupić na każdym punkcie. Chciałem tylko utrzymać własny serwis i odegrać jak najwięcej piłek po serwisie rywala. Zagrałem dobry trzeci i bardzo solidny czwarty set - podkreślił pogromca Huberta Hurkacza.

Więcej o:
Komentarze (45)
Hubert Hurkacz chwalony przez Djokovicia po fenomenalnym meczu
Zaloguj się
 • montagnes44

  Oceniono 15 razy 13

  Brawo Hurkacz

 • js08836

  Oceniono 14 razy 8

  Choć mecz przegrany, to postawa H. Hurkacza zasługuje na uznanie. W końcu nie przegrał z byle kim.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 4

  Branie typowej u zwycięzców kurtuazji jak ta Djokovica za rzeczywistość nie da się inaczej wytłumaczyć jak tylko nieprzeparta potrzebą brakujących nam w kraju sukcesów.
  Fajnie grał ale to jeszcze nie powód, szczególnie po doświadczeniach z Janowiczem, by widzieć w HH następce Djokovica

 • jo1952

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam na słowa pochwały Hurkacza dla ogranych faworytów.

 • leonid11

  Oceniono 3 razy 1

  No to miałem pecha, oglądałem od trzeciego seta. Wtedy H H już nie grał NIC. Punkty zdobyte jedynie serwisem, lub po błędach Djokowića, który wtedy już grał na 50%. Ale oczywiście kibicuję Hubertowi.

 • xaveriusz

  Oceniono 4 razy 0

  A czy kiedykolwiek o kimkolwiek Djokovic po meczu powiedział, że grał źle?
  Albo Fderer? Albo Nadal?
  Oni są dobrze wychowanymi ludźmi i dlatego nie szczędzą nikomu słów kurtuazji czyli grzeczności.
  A Polacy myślą, że taka jest prawda.
  Podobnie polskie media cytują prezydentów i głowy obcych państw podczas ich oficjalnych wizyt w Polsce, i ich kurtuzyjne słowa na nasz temat, z których nic nie wynika.

 • qwardian

  Oceniono 7 razy -1

  Nawet w tym wątku przeciwnicy PiS-u szczują..

 • xaveriusz

  Oceniono 5 razy -1

  A czy kiedykolwiek o kimkolwiek Djokovic po meczu powiedział, że grał źle?
  Albo Fderer? Albo Nadal?
  Oni są dobrze wychowanymi ludźmi i dlatego nie szczędzą nikomu słów kurtuazji.
  A Polacy myślą, że taka jest prawda.
  Podobnie polskie media cytują prezydentów i głowy obcych państw podczas oficjalnych wizyt w Polsce, i ich kurtuzyjne słowa o Polsce i Polakach.
  Tylko, że z tego nic nie wynika.
  Trzeba umieć odróżnić kurtuazję od rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX