Rafael Nadal wygrał w hicie drugiej rundy Wimbledonu! Kyrgios do sędziego: Hańba!

Rafael Nadal pokonał Nicka Kyrgiosa w czterech setach w najciekawszym meczu II rundy mężczyzn na Wimbledonie 2019. Dla Hiszpana to 50. wygrany mecz w ramach tego turnieju. Kyrgios był za to wściekły na sędziego i nazwał jego zachowanie "hańbiącym".

Rozstawiony z numerem trzecim Rafael Nadal pokonał Nicka Kyrgiosa 6:3, 3:6, 7:6(5), 7:6(3). Spotkanie trwało trzy godziny i siedem minut, a dwa ostatnie sety trwały po 58 minut. Tym samym Nadal legitymuje się lepszym bilansem w bezpośrednich starciach: przed tym starciem Hiszpan i Australijczyk wygrali po trzy spotkania i zrewanżował się jednocześnie Kyrgiosowi za porażkę na Wimbledonie sprzed pięciu lat.

Kyrgios wściekły na sędziego

Kyrgios wielokrotnie w trakcie meczu narzekał na Nadala, który przy jego serwisie miał celowo opóźniać rozpoczęcie gry. Sędzia nie zgadzał się jednak z Australijczykiem i ostrzegał, że zostanie ukarany. W odpowiedzi Kyrgios nazwał jego zachowanie "hańbiącym". Nadal w sobotnim meczu III rundy zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą, który pokonał Ricarda Berankisa (7-6(4), 6-3, 6-3).

Do trzeciej rundy awansowali również m.in. Kei Nishikori (pokonał Johna Isnera 6:4, 6:4, 6:0) czy Roger Federer (pokonał Jaya Clarke'a 6:1, 7:6(3), 6:2). Niespodziewanej porażki doznał Marin Cilić (ATP 18.), który przegrał w trzech setach z Joao Sousą (ATP 69.) 4:6, 4:6, 4:6.