Wielki sukces Magdy Linette na Wimbledonie! Pokonała półfinalistkę Rolanda Garrosa!

Magda Linette niespodziewanie pokonała Amandę Anisimową, 17-letnią Amerykankę. Polka wygrała 6:4, 7:5 i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu.

W poprzedniej rundzie Magda Linette, nie bez kłopotów, wyeliminowała Annę Kalinskaję 2:0 (6:0, 7:6). Teraz czekało ją znacznie trudniejsze zadanie. Amanda Anisimowa ma dopiero 17-lat, ale przecież w tegorocznym French Open dotarła aż do półfinału. Czwartkowy mecz był wyrównany, ale jednak Linette była lepsza niemal w każdym aspekcie gry

Zobacz wideo

Magda Linette wygrała po emocjonującej końcówce

Pierwszy set zaczął się od wygranego gema przez Amerykankę, ale Polka od razu wyrównała. Później już tylko Linette obejmowała prowadzenie i ostatecznie wygrała 6:4. Drugi set był bardziej emocjonujący. Anisimowa prowadziła 2:1, jednak Polka szybko wyszła na prowadzenie 4:3. Największym dreszczowcem był ósmy gem, którego 27-letnia poznanianka wygrała po dziewięciu (!) równowagach. Ostatecznie zwyciężyła 7:5. 

W III rundzie Wimbledonu Polka zmierzy się z Petrą Kvitovą (6. WTA). Spotkanie z Czeszką odbędzie się w sobotę.

Pogrom faworytów na Wimbledonie!
W czwartek odpadła też Kerber, która uległa Davis (2:6, 6:2, 1:6:). Wcześniej odpali: Naomi Osaka, Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas, Venus WilliamsCała czwórka odpadła już pierwszego dnia.

Więcej o: