Iga Świątek odpadła z Wimbledonu! Tak naprawdę przegrała sama ze sobą

Iga Świątek odpadła w 1. rundzie Wimbledonu! Polka przegrała ze Szwajcarką Victorią Golubić 2:6, 6:7 (3). W całym meczu popełniła aż 50 niewymuszonych błędów!

Iga Świątek (64. WTA) w zeszłym roku wygrała na Wimbledonie turniej wśród juniorek. Teraz przyjechała do Londynu, by rywalizować już z seniorkami. W pierwszej rundzie trafiła na Szwajcarkę Victorię Golubić (81. WTA)

Polka była faworytką tego meczu i nie udźwignęła tego. W pierwszym secie dwa razy została przełamana przez 26-letnią rywalkę i przegrała go 2:6. W drugiej partii już na początku straciła podanie, ale szybko wyrównała i zrobiło się po 3:3. Chwilę później 18-latka z Warszawy jednak znów została przełamana przez Szwajcarkę.

Iga Świątek przegrała sama ze sobą

Golubić serwowała przy stanie 5:4, by zakończyć spotkanie. Miała aż pięć piłek meczowych, które jednak Polka obroniła. Nasza zawodniczka podniosła się, odebrała rywalce serwis i zrobiło się po 5. W kolejny gemie reprezentanta Polski znów się pogubiła i straciła podanie. 6:5 dla Golubić. Szwajcarka ponownie stanęła przed szansą zamknięcia meczu przy własnym serwisie i ponownie jej nie wykorzystała. O wyniku drugiego seta zadecydował więc tie-break. W nim Polka przegrała 3:7.

Świątek przegrała nie tyle z Golubić, co głównie sama ze sobą. Rywalka nie zaprezentowała dziś nic wielkiego, zaś Polka grała dużo poniżej swoich możliwości. Popełniła aż 50 niewymuszonych błędów. Swój pierwszy seniorski Wimbledon zakończyła już po pierwszym meczu.