Sport.pl

Polacy poznali rywali na Wimbledonie! Szczęście Igi Świątek i pech Huberta Hurkacza

Polscy tenisiści poznali rywali, z którymi zmierzą się w I rundzie Wimbledonu. Teoretycznie najłatwiej powinny mieć Magda Linette i Iga Świątek. Trudnych przeciwników wylosowali natomiast Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

1 lipca rozpocznie się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych, Wimbledon. W piątek polscy tenisiści poznali rywali, z którymi zmierzą się w pierwszej rundzie. W rywalizacji singlowej zobaczymy Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka, Igę Świątek i Magdę Linette.

Zobacz wideo

Wimbledon. Polscy tenisiści poznali rywali w I rundzie

Losowanie, przynajmniej w teorii, lepiej ułożyło się dla naszych reprezentantek. Zajmująca 75. miejsce w światowym rankingu Magda Linette zagra z Rosjanką Anną Kalinskają (144. miejsce), natomiast 65. Iga Świątek zmierzy się ze Szwajcarką Victorią Golubic (83). Trudniej będą mieli panowie, bo oni trafili na rywali rozstawionych znacznie wyżej. 52. w rankingu Hubert Hurkacz zagra z Serbem Dusanem Lajoviciem (33), a 111. Kamil Majchrzak zmierzy się z Hiszpanem Fernando Verdasco (36).,

Mecze polskich tenisistów w I rundzie Wimbledonu

 • Magda Linette - Anna Kalinskaja (Rosja)
 • Iga Świątek - Victoria Golubic (Szwajcaria)
 • Hubert Hurkacz - Dusan Lajović (Serbia)
 • Kamil Majchrzak - Fernando Verdasco (Hiszpania)
Więcej o:
Komentarze (30)
Polacy poznali rywali na Wimbledonie! Szczęście Igi Świątek i pech Huberta Hurkacza
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 11 razy 11

  Panowie od miejsc 10 do 80 to podobny poziom więc nie mówił bym, że Hu Hu ma problem. Jeśli chce być tam gdzie mówi to takich zawodników musi pokonywać

 • state77

  Oceniono 8 razy 4

  Nie jest najgorzej. W pierwszej rundzie nikt nie trafił na rozstawionych. Choć to tylko numery. Równie dobrze Iga może przegrać, co Kamil wygrać ale niech grają jak najdłużej. Hurkacz w 3 rundzie może trafić na Djokovica, a Majchrzak na Tsitsipasa. Linette w drugiej rundzie z młoda Anisimovą, Świątek z rozstawioną z "2" Osaką. To kto ma szczęście??? Powodzenia dla wszystkich.

 • hen-live

  Oceniono 5 razy 3

  Nie ma co pisac pech,szczęście po prostu wychodzi się na kort by wygrac.

 • 6nine9

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy mieli duże szczęście, skoro nikt nie trafił na rozstawionego zawodnika. Rozstawionych jest top 32 startujących, wiec ewentualnie Lajović się załapał, ale to i tak nie top 10 ani 20.

 • helwiusz

  Oceniono 1 raz 1

  Hubert w I rundzie trafił na najniżej rozstawionego zawodnika w turnieju, nie mieszczącego się nawet w Top 30, a jeśli wygra - w II rundzie bedzie miał rywala w ogole nierozstawionego. Szansa na III rundę wcale nie taka mała. Iga natomiast w I rundzie trafia na rywalkę względnie łatwą, niżej notowaną od siebie, ale za to w II będzie miała najpewniej Naomi Osakę - wiceliderkę rankingu i posiadaczkę dwu aktualnych tytułów wielkoszlemowych. Szanse na III rundę prawie żadne. Jak można w tej sytuaji pisac, że Iga miała szczęście, a Hubert pecha?

 • perm_perm

  Oceniono 1 raz 1

  Złe losowanie??? 33 i 36 w rankingu to złe losowanie? A z kim mają grać w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie?

 • jan.u

  0

  Wszyscy mają niezłe losowanie. Najłatwiejsze Magda, ale też najmniejsze nadzieję z jej grą w całym turnieju wiążę (inny etap kariery i trudno się spodziewać by zaskoczyła znakomitym wynikiem). Każda polska zawodniczka lub zawodnik może wygrać mecz w pierwszej rundzie.

 • jerypi

  0

  Przeciwniczka naszej tenisistki nazywa się Kalinskaja, więc, poprawnie, nasza zawodniczka będzie grać z kim? - z Kalinskają. Logiczne, czego tu nie rozumieć?

 • vito3

  Oceniono 2 razy 0

  dla wolactwa to godny rywal jest pechem a najlepiej zeby do finalu mieli samych leszczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX