Nie będzie kolejnej Polki na Wimbledonie. Katarzyna Kawa była blisko awansu

Katarzyna Kawa przegrała z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse 5:7, 1:6 w ostatniej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu. Polka była bliska, by pierwszy raz w karierze wystąpić w turnieju głównym Wielkiego Szlema.

Kawa (217 WTA) w pierwszej rundzie eliminacyjnej ograła reprezentantkę gospodarzy, Francescę Jones (297 WTA) 6:3, 6:7, 6:3. W kolejnym meczu nie dała szans Węgierce Fanny Stollar (229 WTA), którą pokonała 7:5, 6:3. O awans do turnieju głównego Wimbledonu zagrała w czwartek z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (177 WTA). 26-letnia Kawa nigdy dotąd nie awansowała do drabinki głównej Wielkiego Szlema.

Spotkanie z Ruse było bardzo zacięte w pierwszym secie. Rumunka ostatecznie go rywala, ale dopiero 7:5. W drugim secie posypała się gra reprezentantce Polski. Rywalka wyszła na szybkie prowadzenie 4:1. Kawa wzięła chwilę później przerwę medyczną, ale po niej nie wróciła już na zwycięską ścieżkę. Przegrała 1:6 i cały mecz 0:2.

6 Polaków na Wimbledonie

Lepsze wiadomości z kwalifikacji do Wimbledonu napłynęło kilka godzin wcześniej. Kamil Majchrzak pokonał Enzo Couacauda z Francji 6:2, 6:4, 6:0 i przeszedł eliminacje. To oznacza, że w turnieju głównym w Londynie wystąpi sześciu biało-czerwonych: Magda Linette i Iga Świątek wśród singlistek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak u singlistów, Łukasz Kubot wśród deblistów i Alicja Rosolska wśród deblistek.