Kolejny polski tenisista w turnieju głównym Wimbledonu! Przeszedł kwalifikacje

Kamil Majchrzak (111. ATP) pokonał w ostatniej rundzie kwalifikacji Wimbledonu Enzo Couacauda (215. ATP) 6:2, 6:4, 6:0 i zagra w turnieju głównym! To oznacza, że w Wimbledonie mamy już sześciu biało-czerwonych.

To już pewne! Kamil Majchrzak zagra w turnieju głównym Wimbledonu. 23-letni Polak pokonał w czwartek Enzo Couacauda z Francji 6:2, 6:4, 6:0 i przeszedł kwalifikacje. To oznacza, że w turnieju głównym mamy już sześciu biało-czerwonych: Magda Linette i Iga Świątek wśród singlistek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak u singlistów, Łukasz Kubot wśród deblistów i Alicja Rosolska w wśród deblistek. Niewykluczone, że do tego grona dołączy jeszcze i Katarzyna Kawa, która w czwartek gra ostatnią rundę kwalifikacji z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (177. WTA). Jeżeli pokona swoją rywalkę, osiągnie życiowy sukces. Wcześniej nigdy nie awansowała do turnieju głównego Wielkiego Szlema.

Zobacz wideo

23-letni Majchrzak (111. ATP) w pierwszej rundzie eliminacji na londyńskiej trawie pokonał Francuza Constanta Lestienne'a (202. ATP) 6:1, 6:2, a w drugiej rundzie Hindusa Ramkumara Ramanathana (154. ATP) 7:6, 6:3. W decydującej, trzeciej rundzie ograł Francuza Enzo Couacauda (215. ATP) 6:2, 6:4, 6:0. W tym roku Majchrzak odpadł w 1. rundzie Australian Open z Keim Nishikorim, a na Roland Garros nie przeszedł kwalifikacji.