Kolejnych dwóch polskich tenisistów może zagrać na Wimbledonie. O awans powalczą w czwartek

Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa są o krok od awansu do turnieju głównego Wimbledonu. W czwartek reprezentanci Polski zagrają w ostatniej rundzie eliminacyjnej.

W turnieju głównym Wimbledonu na ten moment mamy pewnych 5 Polaków. To Magda Linette i Iga Świątek wśród singlistek, Hubert Hurkacz u singlistów, Łukasz Kubot wśród deblistów i Alicja Rosolska w wśród deblistek. Niewykluczone jednak, że do tego grona dołączą także Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa.

Zobacz wideo

23-letni Majchrzak (111 ATP) w pierwszej rundzie eliminacji na londyńskiej trawie pokonał Francuza Constanta Lestienne'a (202 ATP) 6:1, 6:2, a w drugiej rundzie Hindusa Ramkumara Ramanathana (154 ATP) 7:6, 6:3. W decydującej, trzeciej rundzie zmierzy się z Francuzem Enzo Couacaudem (215 ATP). Ten pojedynek rozpocznie się w czwartek o godzinie 12:00 polskiego czasu. W tym roku Majchrzak odpadł w 1. rundzie Australian Open z Keim Nishikorim, a na Roland Garros nie przeszedł kwalifikacji.

Debiut Kawy w turnieju głównym Wielkiego Szlema?

Kawa (217 WTA) w pierwszej rundzie eliminacyjnej ograła reprezentantkę gospodarzy, Francescę Jones (297 WTA) 6:3, 6:7, 6:3. W kolejnym meczu nie dała szans Węgierce Fanny Stollar (229 WTA), którą pokonała 7:5, 6:3. O awans do turnieju głównego Wimbledonu zagra w czwartek z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (177 WTA). To spotkanie zaplanowano jako trzecie od godziny 12:00 polskiego czasu. 26-letnia Kawa nigdy dotąd nie awansowała do drabinki głównej Wielkiego Szlema. 

Więcej o: