Jerzy Janowicz zapowiedział, że wraca do tenisa. Podał datę powrotu

Jerzy Janowicz ogłosił, że do tenisa wróci najprawdopodobniej na początku przyszłego sezonu. - Na spokojnie, nie ma co się śpieszyć - tłumaczy polski tenisista.

Ostatni mecz tenisowy Jerzy Janowicz rozegrał w październiku 2017 roku. Od tego czasu próbuje wrócić do zdrowia oraz do formy sportowej. Leczył oba kolana, miał kontuzję bicepsa, poddał się też zabiegowi korekty wzroku.

Zobacz wideo

Miał grać w Sopocie

Na początku kwietnia 28-latek przeszedł ostatni zabieg. - Jeszcze w kwietniu planuję powrót do treningów - mówił w rozmowie ze Sport.pl. Gdy na początku maja poznaliśmy datę drugiej edycji turnieju Sopot Open, ogłoszono także, że w imprezie weźmie udział Jerzy Janowicz. Łodzianin zrezygnował jednak ostatecznie z występu w Sopocie, a teraz poinformował na Instagramie, że swój powrót na korty przekłada na początek przyszłego sezonu.

Największym sukcesem Janowicza pozostaje półfinał Wimbledonu, osiągnięty w 2013 roku. Od tamtego czasu żaden inny polski singlista nie zbliżył się do tego wyniku. Gdyby 28-latek ostatecznie zdecydował się wrócić, to jego pierwszym zadaniem będzie powrót do rankingu ATP. Od listopada zeszłego roku nie jest bowiem już klasyfikowany w zestawieniu tenisistów.

Więcej o: