Iga Świątek zagra na Wimbledonie! Polka nie będzie musiała grać w eliminacjach

Iga Świątek otrzymała dziką kartę do Wimbledonu, dzięki czemu zagra w turnieju głównym bez eliminacji! Trzeci turniej Wielkiego Szlema rozpocznie się 1 lipca.

To bardzo dobra wiadomość dla Świątek, która dzięki dzikiej karcie uniknie konieczności gry w eliminacjach do Wimbledonu. Będzie miała więcej czasu na przygotowanie się do londyńskiej imprezy, a ponadto zachowa więcej sił na turniej główny.

Zobacz wideo

O tym, że Świątek otrzymała dziką kartę zadecydował fakt, że rok temu Polka była najlepsza wśród juniorek na wimbledońskiej trawie. Ponadto ma już coraz wyższy ranking (65 WTA), a zawdzięcza to m.in. ostatniemu dobremu występowi na Roland Garros (doszła do 4. rundy). Nasza zawodniczka została uwzględniona przy rozdawaniu dzikich kart jako pierwsza cudzoziemka. Zwyczajem jest, że najwięcej takich przepustek otrzymują reprezentanci gospodarzy. 

- Mam taką nadzieję. Gdyby to ode mnie zależało, to już by dostała. Wiem, że tam w Londynie zbiera się jakiś sztab i podejmie ostateczną decyzję. Liczę na to, że córka dostanie dziką kartę - mówił ojciec Igi, Tomasz Świątek w rozmowie ze Sport.pl na temat szansy otrzymania przez nią dzikiej karty.

Dzięki temu w turnieju wimbledońskim na pewno wystąpi czwórka naszych tenisistów: Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. W eliminacjach powalczą także Magdaleną Fręch, Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa. Wimbledon potrwa w dniach 1-14 lipca.

Więcej o: