Iga Świątek awansowała w rankingu WTA. Najlepszy wynik w karierze!

Dzięki ostatnim dobrym występom, głównie w Roland Garrosie, Iga Świątek zaliczyła kolejny awans w rankingu WTA. 18-latka przesunęła się z 67. na 65. pozycję, co stanowi jej najlepszy wynik w karierze.

Kolejny awans Iga Świątek zaliczyła dzięki dobremu występowi w Roland Garrosie, w którym doszła aż do czwartej rundy. To duże osiągnięcie biorąc pod uwagę to, że dla Polki był to drugi wielkoszlemowy turniej w życiu. 

Zobacz wideo

Przed French Open Świątek zajmowała w rankingu 104. pozycję. Tuż po nim zaliczyła awans na 67. miejsce, a teraz - pomimo tego, że w ubiegłym tygodniu nie brała udziału w żadnym turnieju - przesunęła się o kolejne dwie pozycje do góry. To jednak nie koniec, bo 18-latka bierze udział w turnieju w Birmingham. Jeśli zaliczy w nim kolejny dobry występ, ponownie awansuje w rankingu.

Świątek jest w tej chwili najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką, choć duży awans zaliczyła także Magda Linette, która ostatnio była 96., a w najnowszym rankingu znalazła się na 75. miejscu. To efekt wygranego turnieju ITF w Manchesterze.

Osaka najlepsza na świecie

Liderką rankingu WTA cały czas jest Japonka Naomi Osaka. Druga jest Australijka Ashleigh Barty, a podium zamyka Czeszka Karolina Pliskova. 

  1. Naomi Osaka (Japonia) - 6377 pkt.
  2. Ashleigh Barty (Australia) - 6125
  3. Karolina Pliskova (Czechy) - 5685
  4. Kiki Bertens (Holandia) - 5425
  5. Petra Kvitova (Czechy) - 4925

...

65. Iga Świątek - 853

75. Magda Linette - 800