Sport.pl

Wielkie zwycięstwo Igi Świątek! Polka pokonała mistrzynię olimpijską i jest w IV rundzie Rolanda Garrosa

Iga Świątek pokonała Monikę Puig (mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro) 0:6, 6:3, 6:3 w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa. To największy sukces w karierze 18-letniej Polki. W czwartej rundzie Świątek zagra z Simoną Halep.

Iga Świątek bardzo źle weszła w mecz trzeciej rundy Rolanda Garrosa. Polka popełniała proste błędy i przegrała pierwszego seta 0:6. Monika Puig szybko przełamała Polkę, a później kontrolowała przebieg pierwszego seta. W drugim Świątek grała zdecydowanie lepiej. Przełamała mistrzynię olimpijską i wyszła na prowadzenie 4:2. Polka nie wypuściła już prowadzenia i wygrała seta 6:3.

Zobacz wideo

W trzecim secie inicjatywa znów była po stronie Świątek. Polka grała mocniej, celniej i nie popełniała prostych błędów. Ostatecznie pokonała reprezentantkę Portoryko 0:6, 6:3, 6:3 i zagra w IV rundzie Rolanda Garrosa. To największy sukces młodej Polki w karierze.

W kolejnej rundzie Iga Świątek zagra z Simoną Halep, która wyeliminowała z paryskiego turnieju Magdę Linette. Rumunka broni tytułu Rolanda Garrosa z poprzedniego sezonu.

Więcej o:
Komentarze (59)
Wielkie zwycięstwo Igi Świątek! Polka pokonała mistrzynię olimpijską i jest w IV rundzie Rolanda Garrosa
Zaloguj się
 • darek638

  Oceniono 19 razy 17

  Oczywiście gratulacje dla Igi. Cieszyłem się podobnie jak komentatorzy
  Eurosportu Furjan i Sidor czyli umiarkowanie. Iga ma wszystko, wszystkie
  narzędzia ma niebywały talent, znakomitą technikę z której generuje
  ogromną siłę. Ma takie atuty a gra instynktownie. Więcej rozsądku, więcej
  spokoju a takie mecze to będzie spacer. Z rywalką trzeba wygrać, nie zniszczyć
  tylko wygrać. Tenis seniorski to przede wszystkim głowa. Trzeba kalkulować,
  oszczędzać zdrowie itd. Pamiętaj o tym dziewczyno. Z Twoim talentem
  wszystko może się zdarzyć. Żadna z aktualnie grających dziewczyn nie
  zepnie Cie do defensywy. Sama jesteś dla siebie zagrożeniem. Spojrzałem
  w drabinkę zwycięstwo z Halep daje półfinał bo w ćwierćfinale może być
  tylko słabsza od Simony. Powodzenia korzystaj z tej sportowej szansy.

 • glencok

  Oceniono 20 razy 16

  Gratulacje dla Igi. Nie mieliście lepszego zdjęcia na głównej tylko to????

 • eurotram

  Oceniono 13 razy 11

  Wielkie gratulacje dla Igi za umiejętność odwrócenia losów meczu!
  Ale w kolejnej rundzie musi się spiąć zdecydowanie bardziej,bo Halep nie będzie czekać aż Świątek się podniesie. Dzisiaj zdecydowanie nie działał pierwszy serwis i to zadecydowało o takim przebiegu meczu; prawie zawału przez nią dostałem,kilka razy gasiłem telewizor,wiele k... poleciało,ale jakoś dociągnęła. Jeszcze widać gorącą głowę,ale jest coraz lepiej. Tylko może niech ograniczy skróty; ja rozumiem,że trzeba zmusić przeciwniczkę do przebieżki,ale skróty wychodzą jej najczęściej tak jak zawodniczkom grającym siłowo; pod tym względem Radwańska była lepsza,bo jej skróty częściej zdychały zaraz za siatką. Ale ogólnie coraz lepiej,liczę że na Halep się zmobilizuje jeszcze bardziej.

  I w sumie wyrazy uznania dla Puig: walczyła konsekwentnie i realizowała założoną przed meczem taktykę (czyli wiedziała,że jedyną jej szansą jest przewaga doświadczenia i chłodniejsza głowa i w pierwszym secie wykorzystała to do bólu). Ale ogólnie Iga jest od Puig lepsza i jak tylko opanuje się do tego stopnia co Portorykanka,to będzie już dobrze; Iga grająca swój najlepszy tenis nie dałaby raczej Monice szans i było prawie pewne,że jak Polka się obudzi,to szala przechyli się w drugą stronę. Teraz musi zagrać swój najlepszy tenis przeciw Halep; jeśli to zrobi, to powinna wygrać,bo Rumunka już raczej idzie w dół,a nie w górę...

 • bukaj22

  Oceniono 15 razy 9

  Narodziny Wielkiej gwiazdy Światowego tenisa. Iga jest genialna. Pokazała dziś, że ma silną psychikę i niesamowite możliwości. Wielkie gratulacje Iga. :}

 • dogfood

  Oceniono 11 razy 9

  BRAWO Iga :)

 • czepny

  Oceniono 8 razy 6

  Czemu epatujecie takimi fatalnymi zdjęciami - rozumiem wysiłek tenisistki ale można to podać ładniej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX