Magda Linette poznała rywalkę w drugiej rundzie French Open! Bardzo trudne zadanie Polki

Magda Linette, która we wtorek pokonała Chloe Paquet (3:6, 6:1, 6:2), w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open zmierzy się z Simoną Halep. Przed Polką niezwykle trudne zadanie, bo rozstawiona z "trójką" Rumunka broni tytułu.

- Nie wiemy nigdy, który mecz będzie tym przełomowy. Dopiero po jakimś czasie możemy to ocenić. Też nie ukrywajmy, że dzisiejsza rywalka grała tu z dziką kartą. Miałam pewną przewagę pod względem doświadczenia w turniejach i w byciu w top 100. Zobaczymy, co będzie w kolejnym meczu. Na pewno będzie to jednak dużo bardziej wymagająca przeciwniczka - Linette mówiła tuż po wtorkowym zwycięstwie z Paquet. Zgodnie z zapowiedzią będzie trudniej, bo w drugiej rundzie Polka zagra z Simoną Halep.

Zobacz wideo

87. tenisistka rankingu WTA (najwyżej sklasyfikowana Polka) zagra z Rumunką po raz pierwszy w karierze. Zdecydowaną faworytką spotkania będzie broniąca tytułu 27-latka, była liderka światowego rankingu, która ma na koncie aż 18 wygranych turniejów. Tytuł wielkoszlemowy ma jednak tylko jeden, właśnie ten wywalczony w Paryżu. Dlatego możliwość jego obrony może być dla niej dodatkową motywacją. W pierwszej rundzie Halep pokonała Chorwatkę reprezentującą Australię, Alję Tomljanović (6:2, 3:6, 6:1).

Spotkanie Linette z Halep zostało zaplanowane na czwartek. Według wstępnych planów spotkanie powinno rozpocząć się o godz. 11:00.

Więcej o: