Najnowsze rankingi ATP i WTA: Spadek Huberta Hurkacza i Magdy Linette. Łukasz Kubot wiceliderem!

Wraz z rozpoczęciem French Open poznaliśmy uaktualnione rankingi ATP i WTA. Hubert Hurkacz zaliczył nieznaczny spadek i znajduje się w piątej dziesiątce. Wśród tenisistek najwyżej sklasyfikowano Magdę Linette. Na pozycję wicelidera w zestawieniu deblistów awansował z kolei Łukasz Kubot.
Zobacz wideo

Wielkoszlemowy turniej French Open wystartował się w niedzielę, 26 maja. Wraz z rozpoczęciem rywalizacji na paryskich kortach, poznaliśmy najnowszy rankingi ATP i WTA.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą jest Hubert Hurkacz, który zajmuje obecnie 44. miejsce. Wrocławianin nie stracił co prawda żadnego punktu, jednak przesunął się o jedną pozycję w dół. W dalszej części rankingu znajdziemy: Kamila Majchrzaka (117. pozycja), Daniela Michalskiego (525.), Pawła Ciasia (531.) i Michała Przysiężnego (601.). Rankingowi ATP przewodzi Novak Djokovic, z którym Hurkacz zmierzy się w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Drugi jest Rafael Nadal, a podium zamyka Roger Federer. 

ATP i WTA ujawniają najnowsze rankingi. Spadek Huberta Hurkacza i Magdy Linette. Łukasz Kubot wiceliderem

W przypadku polskich tenisistek, najwyższe miejsce w rankingu WTA przypadło Magdzie Linette, która jest 87. (spadek o jedną lokatę). W dalszej kolejności znajdziemy: Igę Świątek (104., awans o dwa miejsca), Magdalenę Fręch (162.), Katarzynę Kawę (187.), Urszulę Radwańską (273.), Katarzynę Piter (310.) i Maję Chwalińską (334.). W I rundzie French Open zobaczymy mecze Magdy Linette z Chloe Paquet (166. miejsce w rankingu WTA) oraz Igi Świątek z Seleną Jenicijevic (zawodniczka nie jest notowana w zestawieniu). Liderką listy najlepszych tenisistek wciąż jest Naomi Osaka.  

Łukasz Kubot wyprzedził Jacka Socka i zajmuje aktualnie 2. miejsce na liście najlepszych deblistów. Liderem rankingu ATP w grze podwójnej jest Mike Bryan – polski tenisista traci do Amerykanina 2160 punktów.