Hubert Hurkacz zagra z najlepszym tenisistą świata w 1. rundzie Rolanda Garrosa

Hubert Hurkacz zagra z najlepszym tenisistą świata w 1. rundzie Rolanda Garrosa. Jego rywalem będzie Novak Djoković.

- Tenis potrzebuje nowych twarzy. Już teraz można wymienić takie nazwiska, jak Felix Auger-Aliassime czy Denis Shapovalov. To dwójka młodych Kanadyjczyków, która już gra bardzo odważnie i prezentuje wspaniały tenis na korcie. Na czele tej grupy jest Alexander Zverev, ale jest jeszcze kilku innych zawodników, jak Polak Hubert Hurkacz - mówił Novak Djoković po odpadnięciu Djoković z Miami Open 2019.

Minęło kilka tygodni, a serbski tenisista znowu będzie mógł coś powiedzieć o Hurkaczu. W czwartek okazało się, że Hurkacz zmierzy się z Djokoviciem w 1. rundzie Rolanda Garrosa. W turnieju zagrają też Magda i Iga Świątek. Na początek zmierzą się z reprezentantkami gospodarzy, które znalazły się w głównej drabince dzięki tzw. dzikim kartom. Linette trafiła na Chloe Paquet, a Świątek na Selenę Janicijevic.

Hurkacz zajmuje 43. pozycję w rankingu ATP. Po raz pierwszy zagra z zawodnikiem będącym pierwszą rakietą świata. Rywalizacja w głównej drabince paryskiej imprezy na kortach ziemnych rozpocznie się w niedzielę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.