Kamil Majchrzak odpadł z eliminacji do French Open

W poniedziałek w pierwszej rundzie eliminacji turnieju French Open Kamil Majchrzak przegrał 5:7, 6:7(5) z Włochem Simone Bolellim. Tym samym Polak nie zagra na Roland Gaross.

Polak przegrał, ale pokazał się z dobrej strony. Mecz z Włochem był niezwykle zacięty. W pierwszym secie uległ 5:7, a w drugim 6:7(5). W drugim starciu najpierw wybronił piłkę meczową przy stanie 5:4, ale później nie wykorzystał dwóch setboli przy stanie 6:5 i ostatecznie przegrał z Bolellim w tie-breaku.

Zobacz wideo

W zeszłym sezonie Majchrzak również przegrał pierwszy mecz eliminacji. Natomiast dwa tygodnie temu 23-latek wygrał turniej o randze challengera. W finale Prosperita Open w Ostrawie pokonał bez większych problemów Włocha Jannika Sinnera (ATP 262). Dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie awans na 115. - najwyższe w karierze - miejsce w rankingu ATP. 

Przypomnijmy: we wtorek startują kobiece kwalifikacje French Open, gdzie wystąpią nasze dwie reprezentantki: Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Natomiast pewni miejsca w głównej drabince singla są: Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Więcej o: