Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza z 27. tenisistą świata w turnieju w Madrycie

Hubert Hurkacz w I rundzie turnieju ATP w Madrycie pokonał w dwóch setach Austrlijczyka Alexa De Minaura (6:3, 6:4).

Hubert Hurkacz w znakomitym stylu przebrnął kwalifikacje - wygrał dwa mecze bez straty seta, co było dobrym prognostykiem przed wtorkowym pojedynkiem z Alexem De Minaurem. Czyli 20-latekiem, uznawanym za jeden z największych talentów australijskiego tenisa, który mimo młodego wieku jest klasyfikowany na 27. miejscu w rankingu ATP. Hurkacz jest niżej (ATP 52), ale przed meczem bukmacherzy widzieli w nim faworyta. I polski tenisista to potwierdził na korcie. Od początku atakował i dominował, zmuszając rywala do błędów, wygrywając pierwszego seta 6:3.

Australijczyk nie mógł poukładać swojej gry. Problemy miał też w drugim secie. Nie tak duże, jak w pierwszym, ale wciąż grał nierówno. W dziewiątym gemie - przy wyniki 5:3 - Hurkacz miał dwie piłki meczowe, których nie wykorzystał. Chwilę później utrzymał jednak swoje podanie, wygrywając seta 6:4.

Hubert Hurkacz - Alex De Minaur 6:3, 6:4