Iga Świątek zagra w turnieju głównym WTA w Pradze! Polka wygrała finał kwalifikacji

Iga Świątek wygrała w finale kwalifikacji turnieju WTA w Pradze z Tamarą Korpatsch 2:1 (6:3, 3:6, 6:3). Polska tenisistka jeszcze we wtorek wystąpi w I rundzie zawodów.

Iga Świątek udanie rozpoczęła trudny dzień w Pradze. Trudny, bo po zwycięstwie z rywalką z Niemiec młodą Polkę czekają jeszcze dwa spotkania. Ale po kolei, bo drugiego meczu w singlu by nie było, gdyby nie zwycięstwo nad Korpatsch.

Świątek od początku spotkania dominowała. Pierwszego seta wygrała 6:3 w ciągu 45 minut. Później było jednak nieco gorzej, bo Korpatsch zdołała odrobić straty, wygrać seta w takim samym stosunku i doprowadzić do wyrównania. W decydującej partii Niemka nie miała już jednak zbyt wiele do powiedzenia i - podobnie jak w pierwszym secie - zdołała wygrać tylko trzy gemy.

Mecz z Korpatsch to dla Świątek dopiero pierwsze wtorkowe spotkanie. Po wygraniu finału kwalifikacji czeka ją bowiem mecz I rundy turnieju głównego. Obydwie gry według pierwotnego harmonogramu byłyby rozłożone na poniedziałek i wtorek, ale wyjście na kort w poniedziałek uniemożliwiła niekorzystna pogoda. Co więcej, po drugim meczu w singlu, Świątek zagra także w deblu, gdzie parę stworzy z Alicją Rosolską. Przeciwniczkami Polek będą Anna Kalinska (Rosja) i Viktoria Kuzmova (Słowacja).