WTA. Znakomita passa Igi Świątek trwa. Duży awans w rankingu. Polka najwyżej w karierze

Iga Świątek w niedzielę przegrała w finale tenisowego turnieju w Lugano. Dzięki temu wynikowi awansowała na 88. miejsce w najnowszym rankingu WTA. To najwyższe miejsce w jej dotychczasowej karierze.
Zobacz wideo

Iga Świątek w niedzielę przegrała w finale turnieju w Lugano w Szwajcarii ze Słowenką Poloną Hercog 3:6 6:3 3:6. Jednak dzięki doskonałemu wynikowi w całych zawodach, polska tenisistka awansowała aż o 27 miejsc - na 88. pozycję w rankingu WTA. Tym samym stała się obecnie najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką, bo jedną lokatę niżej w najnowszym zestawieniu znalazła się Magda Linette, która zaliczyła spadek o 4 lokaty.

ranking WTAranking WTA wtatennis.com / screen

88. miejsce w rankingu to najwyższa pozycja w dotychczasowej karierze Igi Świątek. Jeszcze w styczniu była klasyfikowana na 178. pozycji. Ta pozycja daje Polce także miejsce w głównej drabince Rolanda Garrosa - turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu, który rozpoczyna się już 26 maja. Z kolei w czołówce rankingu nie zaszły żadne zmiany. Japonka Naomi Osaka wyprzedza Rumunkę Simonę Halep oraz Czeszkę Petrę Kvitovą.

Swoją pozycję w rankingu ATP utrzymał także Hubert Hurkacz, który znajduje się obecnie na 52. miejscu.

Więcej o: