Fantastyczny popis Igi Świątek! Zdemolowała rywalkę, awansowała do finału, zapewniła sobie grę w French Open

To był hat-trick Igi Świątek. Polka rozgromiła Kristynę Pliskovą - to raz, wywalczyła awans do finału turnieju WTA w Lugano - to dwa, a na deser zapewniła sobie miejsce w drabince głównej French Open - to trzy.
Zobacz wideo

Zaledwie 55 minut potrzebowała Świątek na wyeliminowanie Pliskovej. Straciła w całym meczu tylko jednego gema, całkowicie dominując na korcie Czeszkę.

17-latka perfekcyjnie wykorzystywała słabości rywalki. Bezustannie zmuszała ją do biegania na całej długości kortu, co tylko irytowało bezradną Pliskovę. Ta nie radziła sobie nawet przy własnym podaniu, które zawsze było jej mocną stroną. Na returny Świątek Czeszka nie potrafiła znaleźć sposobu.

To największy w seniorskim tenisie sukces Polki, która po raz pierwszy zagra w finale turnieju rangi WTA. Wejście do finału, w którym zmierzy się z Poloną Hercog (89. miejsce), zagwarantowało jej nie tylko awans do pierwszej setki światowego rankingu, ale i miejsce w drabince głównej wielkoszlemowego French Open.

Finałowe starcie Świątek w Lugano zaplanowano na niedzielę. Relację z tego meczu śledzić można będzie za pośrednictwem serwisu Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: