Iga Świątek osiągnęła życiowy sukces! Najlepszy wynik w turnieju WTA w karierze

Iga Świątek awansowała do pierwszego ćwierćfinału zawodów WTA w karierze. Polka pokonała w czwartek Viktorię Kuzmovą 2:1 (6:3, 3:6, 6:2).

Czwartkowe zwycięstwo na turnieju w Lugano zapewniło Idze Świątek pierwszy w karierze ćwierćfinał zawodów rangi WTA. Polska tenisistka w bardzo ważnym meczu pokonała Viktorię Kuzmovą.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Obie tenisistki dobrze spisywały się w swoich gemach serwisowych. W ósmym gemie Świątek udało się jednak przełamać rywalkę, co pozwoliło jej objąć prowadzenie 5:3, a chwilę później zapewnić sobie zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii młodej warszawiance było już jednak zdecydowanie trudniej. Kuzmova po rozmowie z trenerem spisywała się zdecydowanie lepiej, bo - przede wszystkim - zaczęła grać odważniej. W dodatku Świątek zaczęła mieć spore problemy z pierwszym podaniem, co ostatecznie przełożyło się na wygraną Kuzmovej 6:3.

W trzecim secie Świątek znowu zaczęła dominować, a co ważniejsze - pokazywać przewagę fizyczną. Zdecydowanie lepiej poruszała się po korcie i wykorzystywała kłopoty rywalki, która nie radziła sobie z krótkimi zagraniami. Polka dobrze spisywała się w gemach serwisowych, a na koniec decydującej partii przełamała przeciwniczkę.

Iga Świątek zagra z Wierą Łapko

W kolejnym meczu 17-latka zmierzy się Białorusinką Wierą Łapko, na turnieju w Lugano rozstawioną z numerem ósmym. Najbliższa przeciwniczka Polki w rankingu WTA zajmuje w tej chwili 65. miejsce.