Magda Linette w 2. rundzie w Bogocie. Wygrała, choć była bliska przegranej

Magda Linette pokonała Hiszpankę Alionę Bolsovą 2:6, 7:6(5), 6:0 i awansowała do 2. rundy turnieju w Bogocie. Polka wróciła ze stanu 2:6, 3:5.

Niespodziewanie trudną przeprawę miała w 1. rundzie turnieju w Bogocie Magda Linette (85 WTA). 26-letnia tenisistka zmierzyła się z kwalifikantką z Hiszpanii, Alioną Bolsovą (140 WTA). W pierwszym secie nasza zawodniczka nie miała wiele do powiedzenia. 21-letnia Bolsova grała skuteczniej i wygrała 6:2.

Przez długi czas zdawało się, że natchniona Hiszpanka nie da Polce żadnych szans. W drugiej partii prowadziła 5:3 i była bliska zamknięcia meczu. W decydującym momencie zaczęła jednak grać nerwowo, psuła i wykorzytała to Linette. W bardzo wymagającym tie-breaku drugiego seta wygrała do 5. Z załamanej Bolsovej zeszło powietrze i w trzecim secie nie była już równorzędną rywalką dla Polki.

Reprezentanta naszego kraju wygrała 2:6, 7:6(5), 6:0 i awansował do 2. rundy turnieju w Bogocie. Jej mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. W kolejnym spotkaniu rozstawiona z nr 8 Linette zagra z Amerykanką Shelby Rogers (574 WTA) lub Australijką Astrą Sharma (138 WTA).