Iga Świątek wygrała z Katariną Zawacką w meczu 1/16 finału turnieju w Lugano

Iga Świątek w 1/16 finału turnieju w Lugano pokonała Katarinę Zawacką 2:0 (6:3, 6:0). Mecz Polki z Ukrainką trwał nieco ponad godzinę.

65 minut - tyle czasu Iga Świątek potrzebowała na pokonanie Katariny Zawackiej w meczu 1/16 finału turnieju WTA w Lugano. Polka w pierwszym secie pokonała sklasyfikowaną na 177. miejscu Ukrainkę 6:3, zaczynając od dwóch przełamań. Młoda zawodniczka wygrała także dwa swoje podania, dzięki czemu bardzo szybko prowadziła już 4:0. Zawacka w piątym gemie zdołała jednak wygrać swoje podanie, a w ósmym przełamała Polkę. To jednak nie przeszkodziło Świątek w wygraniu gema serwisowego rywalki. W drugim secie Zawacka gema nie zdołała już wygrać żadnego. Polka w ostatniej partii drugiego seta potrzebowała czterech piłek meczowych do tego, by zakończyć spotkanie.

Świątek, która znajduje się obecnie na 115. miejscu w rankingu WTA, dzięki wtorkowej wygranej awansuje o kilka miejsc.