Rekordowe miejsce Igi Świątek w rankingu WTA! Hubert Hurkacz bez zmian w ATP

Iga Świątek znalazła się na 115. miejscu w najnowszym rankingu WTA. To najwyższe miejsce w karierze polskiej tenisistki. W rankingu ATP 52. pozycję utrzymał Hubert Hurkacz. Niewielki spadek zaliczył natomiast Kamil Majchrzak.
Zobacz wideo

Iga Świątek awansowała o trzy pozycje w rankingu WTA. Młoda tenisistka obecnie zajmuje 115. miejsce, co jest jej najlepszą lokatą w karierze. Najlepszą polską zawodniczką w klasyfikacji pozostała Magda Linette, która wciąż jest 85. Awans, podobnie jak Świątek, zaliczyła Magdalena Fręch, która przesunęła się ze 182. na 174. miejsce. Wszystko dzięki punktom przyznanym za występ w Charleston.

Liderką nadal jest Naomi Osaka, ale jej przewaga nad drugą Simoną Halep nieco zmalała (w tej chwili wynosi 185 punktów). Trzecia jest Petra Kvitova, czwarta Karolina Pliskova, a najlepszą piątkę zamyka Angelique Kerber.

Hubert Hurkacz utrzymał pozycję. Kamil Majchrzak z niewielkim spadkiem

W męskim rankingu ATP swoją pozycję utrzymał Hubert Hurkacz, który cały czas jest 52. Minimalny spadek zanotował natomiast Kamil Majchrzak, który przesunął się ze 130. na 131. pozycję. Polaka wyprzedził Peter Polansky. Liderem cały czas jest Novak Djoković. Drugi jest Rafael Nadal, a podium zamyka Alexander Zverev. Najlepszą piątkę uzupełniają dodatkowo Roger Federer i Dominic Thiem.

Więcej o: