Tenis. Hubert Hurkacz z największym sukcesem w karierze! Kei Nishikori pokonany

Hubert Hurkacz pokonał Kei Nishikoriego 7:5, 5:7, 6:2 w drugiej rundzie turnieju w Dubaju. Japończyk to szósty tenisista na świecie.

To największy sukces w karierze 22-letniego tenisisty z Wrocławia. W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania aż do stanu 5:5. W jedenastym gemie bez problemów zwyciężył Hurkacz i wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Japończyk popełnił jednak kilka błędów i przegrał własny serwis. Hurkacz triumfował w pierwszej partii 7:5!

Drugi set miał bardzo niespodziewany przebieg. Nishikori szybko przełamał naszego tenisistę i wyszedł na prowadzenie 3:0. Następnie zrobiło się 5:1 i od tego momentu Polak zaczął grać lepiej. Obronił pięć piłek setowych, doprowadził do remisu 5:5. Japończyk zaczął popełniać mnóstwo błędów. Niestety kolejnego gema przy własnym podaniu nasz zawodnik przegrał, a następnie całego seta 5:7.

Hurkacz pierwszy raz w ćwierćfinale

22-latek nie przejął się przegranym setem i trzecią partię rozpoczął bardzo pewnie. Japończyk z kolei znów zaczął psuć. 22-latek wykorzystał to, obejmując prowadzenie 4:1. Ostatecznie Polak wygrał seta do 2 i całe spotkanie 2:1.

Hurkacz w pierwszej rundzie turnieju w Dubaju pokonał Corentina Mouteta 6:3, 7:5. Polski tenisistka grał z Francuzem bardzo pewnie. Przy własnym serwisie nie musiał bronić nawet jednego break pointa. W drugiej rundzie trafił na dużo bardziej utytułowanego przeciwnika. Nishikori to aktualnie szósty zawodnik świata. Był m.in. w finale US Open 2014. Na tegorocznym Australian Open doszedł do ćwierćfinału, pokonując po drodze Kamila Majchrzak. Dzięki zwycięstwu nad Japończykiem Hurkacz awansował pierwszy raz w życiu do ćwierćfinału turnieju ATP 500.