Tenis. Novak Djoković zażartował z dziennikarza. Hit internetu[WIDEO]

Novak Djoković wygrał w niedzielę po raz siódmy w karierze Australian Open. Serb na pomeczowej konferencji prasowej zażartował z jednego z dziennikarzy.
Zobacz wideo

W niedzielnym finale Australian Open 2019 Novak Djoković pokonał Rafaela Nadala 6:3, 6:2, 6:3. Po meczu Serb spotkał się z mediami na konferencji prasowej. W pewnym momencie pytanie zadał mu włoski dziennikarz Ubaldo Scanagatta, a Djoković zażartował z niego. 

Włoch zaczął swoją wypowiedź od gratulacji dla Serb. - Novak, gratulacje. Ok, siódmy wygrany Australian Open, 15. tytuł wielkoszlemowy - zdążył powiedzieć Scanagatta, po czym przerwał mu Djoković i dokończył słowami: "not too bad" ("nieźle"). Mistrz Australian Open naśladował przy tym akcent dziennikarza, czym rozbawił wszystkich zgromadzonych na konferencji. - Przepraszam, ale ty zawsze mówisz: "Ok, chłopie" - dodał serbski tenisista. 

Djoković jest rekordzistą Australian Open. W Melbourne zwyciężał już siedmiokrotnie: w 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 i 2019 roku. Sześciokrotnie turniej ten wygrywali Roy Emerson i Roger Federer. Z Nadalem w niedzielę Serb poradził sobie zaskakująco łatwo, oddając mu raptem osiem gemów. 

Więcej o: