Sport.pl

Agnieszka Radwańska została odznaczona przez Andrzeja Dudę. "Przeszła pani do historii"

Agnieszka Radwańska została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski w świecie. -Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa - powiedział prezydent Duda.
Zobacz wideo

Agnieszka Radwańska odebrała w piątek od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wyjątkowe osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski za granicą. Radwańska w listopadzie zeszłego roku zakończyła karierę. - Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa. Nie dwa miesiące temu, gdy ogłosiła pani, że kończy zawodową karierę jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych, znanych i utytułowanych tenisistek na świecie, ale w 2005 roku, kiedy wygrała pani juniorski Wimbledon, zdobywając dla Polski ten niebywały tytuł, będąc jeszcze bardzo młodą dziewczyną, niemal dzieckiem - podkreślił prezydent.

Do największych osiągnięć krakowianki w zawodowym tenisie należy finał Wimbledonu 2012 oraz pozycja wiceliderki rankingu WTA. Prezydent Duda przypomniał także, że Radwańska reprezentowała nasz kraj w trzech igrzyskach olimpijskich oraz w Pucharze Federacji. - Wiele razy przesądzała pani o zwycięstwie reprezentacji w Pucharze Federacji swoją grą. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni - stwierdził.

- To nie jest koniec kariery, tylko pewien etap w życiu. Myślę, że jeszcze wiele przede mną. Oczywiście, będę się starać reprezentować Polskę dalej jak najlepiej będę potrafiła. Tym bardziej po takim odznaczeniu, które zobowiązuje - przyznała Radwańska

Więcej o:
Komentarze (46)
Agnieszka Radwańska została odznaczona przez Andrzeja Dudę. "Przeszła pani do historii"
Zaloguj się
 • forsberg77

  Oceniono 17 razy 11

  wszędzie gdzie grała pod flaga polski ( olimipady itp) grała tak by szybko odpaść i wrócić czym prędzej do zarabiania kasy w komercyjnych turniejach.
  i za to medal jej się należał? dostajecie medale za to że dobrze pracujecie w swych zakładach pracy, albo za prowadzenie swojej firmy ?
  raczej za to że jest pisiorką od dawien dawna....
  swoją drogą przyjąć cokolwiek od Adriana to wstyd....

 • teista_inaczej

  Oceniono 16 razy 8

  Przeszła do historii jako odznaczona i za to, od kogo odznaczenie dostała...dostać odznaczenie lub cokolwiek innego od podnóżka kaczyńskiego to obciach i wstyd na pokolenia....

 • icek20

  Oceniono 18 razy 8

  Pisowka ma sie o,k

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 5

  PAn Duda Andrzej uważa, że jak komuś powiesi blaszkę na piersi, to od tego zważnieje.
  A jak jeszcze palnie do tego nadęta mówkę, to już absolutne cacy: w nadgrode dostanie nawet na obiad schaboszczaka z kapustom.....

 • lechu_55

  Oceniono 7 razy 5

  przegrała wszystko co do tej miała wygrane !!! fatalna decyzja przyjąć jakiekolwiek odznaczenie od marionetki....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX