Sport.pl

Agnieszka Radwańska w nowej roli. Była tenisistka będzie pomagać dzieciom

Agnieszka Radwańska została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF Polska. Najlepsza polska tenisistka w historii będzie wykorzystywała swoją popularność, by walczyć o prawa dzieci z krajów rozwijających się.
Zobacz wideo

- Możliwość pomagania innym jest jedną z najpiękniejszych nagród, jakie przyniosła mi moja sportowa kariera. Dlatego bardzo się cieszę, mogąc rozpocząć dziś współpracę z UNICEF Polska jako Ambasador Dobrej Woli. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc dzieciom, zwracając uwagę na ich problemy w różnych zakątkach świata, to cała moja praca i zdobyta rozpoznawalność nabiorą nowego, głębszego sensu - powiedziała Radwańska w środę na konferencji prasowej.

Dyrektor generalny UNICEF Polska Marek Krupiński przekonywał z kolei, że krakowianka spełnia wszystkie cechy potrzebne do roli Ambasadorki Dobrej Woli. - Jest znana, bardzo sympatyczna, popularna - to kluczowe - powiedział Krupiński. I dodał: - W naszym przypadku ważne było to, że bardzo szybko zareagowała na zaproszenie i rozmowy, gdy jeszcze nie mówiliśmy o ambasadorowaniu lecz tylko o zaangażowaniu się i pomocy.

Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF wykorzystują swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych. Działając charytatywnie, wspierają oni misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. W Polsce Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF są także m.in. Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski.

Więcej o:
Komentarze (25)
Agnieszka Radwańska w nowej roli. Była tenisistka będzie pomagać dzieciom
Zaloguj się
 • u_corsu

  Oceniono 19 razy 15

  “....walczyc o prawa dzieci z krajow rozwijajacych”, czyli kiedy niebawem jej PiSia partia doprowadzi nasz kraj do wspomnianego stanu, to nawet sobie oszczedzi czasu na podrozach.

 • art_102

  Oceniono 7 razy 3

  To ta miłośniczka pisu? Trudno ją rozpoznać, chyba trochę przesadziła z tymi wypełniaczami.

 • stefan8881

  Oceniono 6 razy 2

  trans?

 • leoleo

  Oceniono 1 raz 1

  znaczy, zostaliśmy zakwalifikowani do krajów rozwijających się...

 • boliver

  0

  Elegancko i dobrze ubrana moze cos pozytecznego dokona,,

  Powodzenia Aga,, tylko z powaga,,

 • michals-3

  0

  Ohydne są te wasze komentarze. Po pierwsze, tenisistka tej klasy trafiła nam się jak ślepej kurze ziarno. Popatrzcie tylko na ranking WTA, ona już nie gra, więc spadła chyba najniżej od czasów dzieciństwa, a nadal jest najwyżej ze wszystkich Polek (no, nie licząc Woźniackiej :-). Po drugie, poglądy jakie ma takie ma, mnie do jej poglądów bardzo daleko, ale ona zawsze była z tym dyskretna (w odróżnieniu od ojca) i nigdy nie wykorzystywała swojej popularności do wygadywania politycznych głupot. Szacun dla Agnieszki.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 0

  wygląda jak stara męska ciotka którą ucharakteryzowano na kobietę ---zresztą nieudolnie.

 • boromir195419

  Oceniono 4 razy 0

  Skąd u Was tyle złości , zawiści , nienawiści i zwykłego chamstwa ??? Jeżeli ma chęć robić coś co uważa za pożyteczne to ... niech robi. Ja ją odbieram jako zawodniczkę której sukcesy dostarczały nam wielu wzruszeń i powodów do dumy że Polka ''miesza'' . nie wygrała turnieju z ''wielkiego szlema'' ale wygrała turniej mistrzów, A tym co zazdroszczą jej kasy powiem tak ... to nie jej wina że w tenisie tyle płacą . Co do poglądów politycznych... prawie każdy jakieś ma , mnie to nie interesuje bo żadnej partii nie szanuję ... w mojej opini wszystkie są w coś zamieszane .

 • anna.pcz

  Oceniono 4 razy 0

  Niech małpa nie bierze kasy za ambasadorowanie i niech wpłaci sama jakaś duża sumę na dzieci. Lansować się na biedzie maluchów to straszne!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX